Výběr traktoru Čína 60 HP Factory vs 70 HP pro farmy

Porovnání traktorů QL-60HP a QL-70HP

Prozkoumejte klíčové rozdíly mezi traktory s výkonem 60 a 70 HP.

FunkceTraktor QL-60HPTraktor QL-70HP
Koňská síla60 koní pro lehké úkoly.70 koní pro těžší úkoly.
HmotnostPro stabilitu váží 1828 kg.Váží 1800 kg, o něco lehčí.
Hydraulická účinnost30% zvýšení účinnosti.30% zvýšení účinnosti.
Systém pohonuRobustní pohon 4×4 pro trakci.Robustní pohon 4×4 pro trakci.
Možnosti rychlosti PTOStandardní možnosti rychlosti PTO.Možnosti 540/720 ot./min nebo 540/1000 ot./min.
Design kabinyErgonomický design snižuje únavu.Ergonomický design snižuje únavu.
Palivová účinnostNižší spotřeba paliva pro lehké práce.Vyšší spotřeba paliva, ale rychlejší práce.
Cenové rozpětíNáklady mezi $7 000-$10 000.Náklady mezi $7 000-$10 000.
ÚdržbaJednoduchá údržba, nízké náklady.Jednoduchá údržba, nízké náklady.
VšestrannostIdeální pro malé farmy.Lepší pro střední farmy.

U většiny farem zjistíte, že model 70 HP přináší jasnou výhodu, když potřebujete extra výkon pro větší nářadí nebo náročnější úkoly, zatímco verze 60 HP efektivně splňuje potřeby menších provozůVaše volba závisí na několika klíčové faktory to formuje vaši dlouhodobou spokojenost a produktivitu.

FaktorProč na tom záleží pro vaši volbu traktoru
SílaZajišťuje, že zvládnete těžší nářadí a úkoly
NákladyOvlivňuje vaše investice a průběžné výdaje
SpolehlivostSnižuje prostoje a starosti s opravami
Velikost farmyPřizpůsobí výstup traktoru vaší ploše
Požadavky na úkolZarovná funkce s vašimi každodenními operacemi

Vyhodnoťte každý faktor tak, aby odpovídal správnému traktoru vašim specifickým potřebám.

Klíčové Takeaways

  • Vyberte si traktor 70 HP pro větší farmy nebo těžší úkoly Poskytuje větší výkon pro náročné nářadí.
  • Vyberte traktor 60 HP pro malé farmy Efektivně zvládá lehké až středně těžké úkoly bez nadměrných výdajů.
  • Zvažte velikost a pracovní zátěž své farmy. Přiřaďte výkon traktoru k vašim každodenním operacím pro optimální výkon.
  • Vyhodnoťte náklady na vlastnictví. Faktor v pořizovací ceně, palivové účinnosti a údržbě při výběru traktoru.
  • Využijte pohonný systém 4×4 pro lepší trakci Tato funkce zvyšuje stabilitu na nerovném nebo mokrém terénu.
  • Pravidelná údržba prodlužuje životnost traktoruNaplánujte výměnu oleje a kontrolujte hydraulickou kapalinu, abyste zabránili poruchám.
  • Prozkoumejte možnosti přizpůsobení Přizpůsobte svůj traktor specifickým potřebám hospodaření, ať už pro plodiny nebo hospodářská zvířata.
  • Sledujte spotřebu paliva a efektivitu úkolů Traktor s výkonem 70 HP může spotřebovat více paliva, ale může plnit úkoly rychleji, což šetří čas.

Výkon a specifikace traktoru

Výstup motoru

Srovnání koňských sil

Když porovnáte tahače QL-60 HP a QL-70 HP, vidíte jasný rozdíl ve výkonu motoru QL-60HP přináší výkon 60 koní, což vyhovuje většině každodenních farmářských úkolů, jako je orba, obdělávání půdy a lehká doprava QL-70HP se zvyšuje s výkonem 70 koní, což vám dává větší tažná síla pro větší nářadí a těžší zatížení. Tento extra výkon se stává nezbytným, pokud spravujete středně velké pozemky nebo potřebujete provozovat zařízení, jako jsou hluboké pluhy nebo velké secí stroje.

Příklad případu:
Na 40-akrové pšeničné farmě v Shandongu majitel upgradoval z traktoru o výkonu 60 HP na traktor o výkonu 70 HP. Zvýšený výkon mu umožnil táhnout širší talířovou bránu, čímž se jeho doba zpracování půdy zkrátila o 201 TP11 T. Tato změna zlepšila jeho efektivitu během rušné sezóny výsadby.

Účinnost motoru

Traktory QL-60HP i QL-70HP jsou vybaveny vysoce účinnými, energeticky úspornými motory. Tyto motory splňují Emisní normy Euro III, což znamená, že provozujete s nižším dopadem na životní prostředí a dodržujete mezinárodní předpisy Srovnání emisí můžete vidět níže:

Traktor HPEmisní standard
60HPEuro III
70HPEuro III

Těžíte z úspor paliva a snížení emisí, což je důležité zejména v případě, že během hlavní sezóny provozujete svůj traktor dlouhé hodiny Inteligentní monitorovací systém u obou modelů vám pomůže sledovat výkon motoru v reálném čase, takže můžete upravit svůj provoz pro maximální efektivitu.

Velikost a hmotnost

Rozměry

Fyzická velikost a hmotnost vašeho traktoru ovlivňuje, jak dobře se hodí k uspořádání vaší farmy a typu půdy, se kterou pracujete Zde je rychlé srovnání typických specifikací pro traktory s výkonem 60 HP:

SpecifikaceTraktor 60HP
Hmotnost1828 kg
Specifikace pneumatikPřední: 6,5-16; Zadní: 11,2-24
Základna kola1965 mm
Alt. Hmotnost1670 kg (sluneční clona), 1900 kg (kabina)

Model QL-70HP váží asi 1800 kg, s podobnými rozměry, ale nabízí více možností pneumatik pro různé terény, Při výběru mezi těmito modely byste měli vzít v úvahu svůj úložný prostor a přepravní potřeby.

Ovladatelnost

Hmotnost a velikost ovlivňují, jak snadno manévrujete s traktorem, zejména v těsných polích nebo kolem překážek Těžší traktory mohou více zhutňovat půdu, což může časem ovlivnit výnosy plodin Následující tabulka shrnuje dopad hmotnosti:

Typ důkazuPopis
Zhutnění půdyZvýšená hmotnost může vést k většímu zhutnění půdy, což má dopad na zdraví půdy.
OvladatelnostTěžší traktory mohou být méně ovladatelné a spotřebovávají více paliva.

Zhutnění půdy můžete snížit úpravou tlaku v pneumatikách a rozložením zátěže Správné rozložení hmotnosti a řízení pneumatik vám pomohou udržet manévrovatelnost, a to i u těžšího stroje.

Pohon a hydraulika

4×4 Systém

Traktory QL-60HP i QL-70HP jsou vybaveny robustním systémem pohonu 4×4. Tato funkce rozděluje výkon na všechna čtyři kola, což vám poskytuje zvýšenou trakci na mokrém, blátivém nebo nerovném terénu. Mezi výhody systému 4×4 patří:

ProspěchPopis
Vylepšená trakceVýkon na všechna kola zlepšuje přilnavost na kluzkém nebo kopcovitém povrchu.
Lepší stabilitaRozložení hmotnosti zabraňuje překlápění, zajišťuje bezpečnost na svazích a nerovném terénu.

Pokud pracujete v rýžových polích, kopcovitých oblastech nebo po silném dešti, všimnete si rozdílu ve stabilitě a kontrole.

Hydraulické vlastnosti

Pokročilý hydraulický systém u obou modelů zvyšuje efektivitu práce až o 301 TP11 T. Můžete zvedat, spouštět a obsluhovat širokou škálu nářadí s přesností. Dvoučinná spojka a řazení člunkem zajišťují plynulé změny převodových stupňů a snižují tak únavu obsluhy Inteligentní monitorovací systém vás informuje o hydraulickém výkonu, takže můžete řešit problémy dříve, než ovlivní vaši práci.

Tip:
U farem, které přecházejí mezi orbou, setím a dopravou, vám hydraulická všestrannost těchto traktorů ušetří čas a úsilí.

Pokud chcete prozkoumat více o specifikacích traktorů a osvědčených postupech, můžete navštívit TractorData nebo se připojit k diskusím na AgTalk Forums.

Výkon traktoru na farmářských úkolech

Orba a obdělávání půdy

Hloubka a rychlost

Potřebujete traktor, který dokáže efektivně prorazit zem a udržet konzistentní hloubku QL-60HP lehko odlehčeně zvládá lehkou až středně těžkou orbu, takže je ideální pro malé až střední pozemky Můžete očekávat stabilní výkon s pluhem se dvěma dny, dosahující pracovní hloubky až 20 cm QL-70HP nabízí více koňských sil, což vám umožní táhnout širší nářadí a dosáhnout větší hloubky a rychlosti zpracování půdy Na středně velkých polích můžete připevnit pluh se třemi dny a udržet rychlejší tempo, čímž se sníží vaše celková pracovní doba.

ModelMaximální šířka pluhuTypická HloubkaPrům. Rychlost (km/h)Velikost pole Vhodnost
QL-60HP2-dole15-20 cm4.5–5.5Malé/střední
QL-70HP3-dole18-22 cm5.5–6.5Střední/Velká

Případová studie:
Na 25 akrové zeleninové farmě využíváte QL-60 HP pro jarní zpracování půdy Traktor dokončí práci za 12 hodin Když přejdete na QL-70 HP, dokončíte za pouhých 9 hodin díky schopnosti táhnout širší pluh a udržovat vyšší rychlost.

Manipulace s terénem

Podmínky v terénu se často mění s ročním obdobím Pohonný systém 4×4 u obou modelů vám dává trakci na mokré, nerovné nebo svažité zemi QL-70HP se svým vyšším výkonem efektivněji obhospodařuje těžší půdy a mírné sklony Pokud hospodaříte v kopcovitých oblastech nebo po silném dešti, všimnete si, že QL-70HP udržuje rychlost a stabilitu tam, kde by traktory s nižším výkonem mohly mít potíže.

Tip:
Upravte tlak v pneumatikách a vyberte správný typ pneumatiky pro vaši půdu, abyste maximalizovali trakci a minimalizovali zhutnění.

Přeprava a doprava

Nosnost

Často potřebujete přes svůj pozemek přemístit sklizené plodiny, hnojivo nebo zařízení QL-60HP podporuje mírné zatížení, takže je vhodný pro každodenní přepravní úkoly na malých farmách QL-70HP zvyšuje vaši přepravní kapacitu a umožňuje vám tahat větší přívěsy nebo těžší nářadí bez namáhání.

ModelMaximální hmotnost přívěsu (kg)Typické zatížení (kg)Vhodnost
QL-60HP2,0001,200–1,500Malé/střední farmy
QL-70HP2,8001,800–2,200Střední/velké farmy

Případová studie:
Na 50 akrové obilné farmě využíváte QL-70 HP k tažení přívěsů s plným obilím z pole do skladu Vyšší tažná kapacita snižuje počet jízd, což vám šetří palivo a čas během sklizně.

Použití paliva

Účinnost paliva ovlivňuje vaše provozní náklady Oba modely jsou vybaveny úspornými motory, ale QL-60HP spotřebuje méně paliva za hodinu při malém zatížení QL-70HP spotřebuje více paliva při práci na plný výkon, ale úkoly plníte rychleji, což může kompenzovat vyšší hodinovou spotřebu.

ModelPrůměr Spotřeba paliva (L/hod)Efektivita úkolu (ha/hr)Poznámky
QL-60HP4.5–5.00.8–1.0Nejlepší pro lehčí zatížení
QL-70HP5.5–6.21.1–1.3Vyšší výkon, rychlejší dokončení

Poznámka:
U velkoplošné přepravy účinnost QL-70HP v ušetřeném čase často převažuje nad dodatečnými náklady na palivo.

Výsadba a setí

Přesnost

Přesná výsadba zajišťuje rovnoměrný vznik plodin Oba traktory nabízejí hydraulické systémy, které umožňují řídit hloubku a rozestupy výsevu QL-60HP funguje dobře s dvouřadými sazeči, přináší spolehlivé výsledky pro malé až střední pozemky QL-70HP podporuje větší sazeče a těžší secí stroje, což vám poskytuje větší flexibilitu pro větší pole.

Pro přesné výsadby použijte inteligentní monitorovací systém ke sledování výkonu implementace a provádění úprav v reálném čase.

99
Výběr traktoru Čína 60 HP Factory vs 70 HP pro farmy 3

Vhodnost plodiny

Chcete přizpůsobit výkon svého traktoru velikosti plodiny a pole. Pro plodiny s vysokým výnosem, jako je pšenice nebo kukuřice, doporučují průmyslové směrnice vyšší výkon pro rozsáhlé operace. Pro malé až střední farmy však QL-60HP i QL-70HP zvládnou dvouřadé květináče na kukuřici a pšenici v závislosti na vaší půdě a polních podmínkách.

  • Pro malé až střední farmy jsou traktory s výkonem mezi 25 60 koňskými silami vhodné pro použití dvouřadého pěstitele kukuřice.
  • Pro větší pole nebo těžší půdy poskytuje traktor s výkonem 70 koní lepší výkon a účinnost.
  • Univerzitní směrnice navrhují minimálně 100 koňských sil pro 6stopý pluh ve vysoce výnosné rostlinné výrobě, ale pro většinu malých a středních farem splňují QL-60HP a QL-70HP každodenní potřeby výsadby.

Případová studie:
Na kukuřičné farmě o rozloze 30 akrů používáte QL-60 HP s dvouřadým sazečem Dosáhnete konzistentního umístění semen a dobrého vzejití Na 60 akrovém pšeničném poli vám QL-70HP umožní provozovat větší vrtačku, která pokryje více půdy za kratší dobu.

Chcete-li získat další informace o výkonu traktorů při výsadbě a zpracování půdy, můžete prozkoumat Farm Progress nebo se připojit k diskusím Reddit's r/farming pro skutečné uživatelské zkušenosti.

Jiné využití farmy

Sekání

Často je třeba udržovat pastviny, čistit plevel nebo spravovat krycí plodiny Modely 60 HP i 70 HP zvládají úkoly sečení efektivně, ale všimnete si některých rozdílů ve výkonu a vhodnosti na základě velikosti a pracovní zátěže vaší farmy Na malých farmách poskytuje traktor 60 HP dostatek výkonu pro obsluhu rotačních sekaček nebo dokončovacích sekaček pro pravidelnou údržbu pastvin Můžete očekávat hladký provoz a spolehlivé výsledky při sekání trávy nebo plevele až do střední hustoty.

Pokud spravujete střední nebo větší nemovitost, model 70 HP vám poskytne výhodu, Extra výkon umožňuje připevnit širší nebo těžší sekačky, což znamená, že pokryjete více půdy za kratší dobu Tato výhoda se vyjasní během vrcholných vegetačních období, kdy rychlý opětovný růst vyžaduje časté sekání Traktor 70 HP také zvládá hustší vegetaci a nerovný terén s větší lehkostí, čímž snižuje riziko zastavení nebo zpomalení.

Tip:
Pro dosažení nejlepších výsledků sečení přizpůsobte šířku sekačky výkonu vašeho traktoru. Model s výkonem 60 HP se dobře spáruje s rotační sekačkou o výkonu 1,5 až 1,8 metru, zatímco model se 70 HP může podporovat sekačku o výkonu až 2,1 metru pro rychlejší pokrytí.

Model traktoruDoporučená šířka sekačkyNejlepší případ použitíÚčinnost (ha/hod)
60HP1,5 až 1,8 mMalé/střední pastviny0.8–1.0
70HP1.8 až 2.1 mStřední/Velké pastviny1.1–1.3

Další pokyny pro sekací zařízení najdete na Farm Progress nebo se zapojte do diskusí na AgTalk Forums.

Práce s dobytkem

Provoz hospodářských zvířat vyžaduje všestrannost a spolehlivost vašeho zařízení Traktory s výkonem 60 i 70 HP vynikají v každodenních úkolech souvisejících s chovem dobytka, ale vaše volba by měla odrážet velikost vašeho stáda a pracovní zátěž Na malých farmách se smíšeným využitím model s výkonem 60 HP snadno zvládá domácí práce, jako je přesun balíků sena, čištění kotců a přeprava krmiva Díky své kompaktní velikosti a ovladatelnosti je ideální pro práci v těsných chlévech nebo v okolí výběhů pro hospodářská zvířata.

Pro větší stáda nebo intenzivnější operace nabízí traktor s výkonem 70 HP zvýšenou nosnost a efektivitu Můžete manipulovat s těžšími kulatými balíky, obsluhovat větší míchačky krmiv a přesouvat objemnější náklady s menším namáháním stroje Model s výkonem 70 HP také podporuje nástavce, jako jsou obaly balíků a rozmetadla hnoje, což zefektivňuje váš pracovní postup během rušných sezón.

Zde jsou některé společné úkoly, které oba modely podporují nad rámec orby a výsadby:

  • Kontrola plevele a hnojení během vegetačního období
  • Sklizeň s nářadím, jako jsou kombajny a lisy
  • Přeprava sena, produktů a hnojiv na farmě

Případová studie:
Na farmě s 35 hlavami skotu používáte traktor o výkonu 60 HP k přesunu malých čtvercových balíků a čištění kotců Když se rozšíříte na 80 hlav, model o výkonu 70 HP vám umožní zvedat velké kulaté balíky a obsluhovat větší rozmetadlo hnoje, což vám ušetří dvě hodiny týdně během krmení a čištění.

ÚkolVhodnost modelu 60 HPVhodnost modelu 70 HP
Stěhování malých čtvercových balíkůVýborněVýborně
Zvedání velkých kulatých balíkůOmezenýVýborně
Provozní krmné míchačkyDobrýVýborně
Čištění kotců pro hospodářská zvířataVýborněVýborně
Přeprava sena/hnojivaDobrýVýborně

Můžete prozkoumat více o kompatibilitě vybavení pro hospodářská zvířata v Progressive Cattle nebo se spojit s dalšími chovateli hospodářských zvířat na R/traktor Redditu.

🐄 Poznámka:
Obě velikosti traktorů jsou všestranné a dobře se hodí pro farmy se smíšeným využitím, Vyberte si model, který odpovídá vašemu současnému i budoucímu pracovnímu vytížení pro nejlepší dlouhodobou hodnotu.

Náklady a hodnota

Kupní cena

Cenové rozpětí 60 HP

Když vezmete v úvahu počáteční investici, Traktor 60 HP nabízí cenově výhodný vstupní bod pro malé a střední farmy Většina čínských továren tyto modely oceňuje mezi US$7,000.00 a US$10,000.00. Tato řada vám umožňuje přístup ke spolehlivým strojním zařízením bez namáhání vašeho rozpočtu. Mnoho farmářů volí model 60 HP při startu nebo rozšiřování své flotily pro lehčí úkoly.

Cenové rozpětí 70 HP

Pokud vaše operace vyžaduje více energie, Traktor 70 HP obvykle spadá do podobného cenového rozpětí US$7,000.00 až US$10,000.00. Výkon navíc vám poskytuje větší flexibilitu pro těžší nářadí a větší pole a zároveň udržuje vaše počáteční náklady zvládnutelné. Aktuální tržní ceny můžete porovnávat na platformách jako TractorData nebo Vyrobeno v Číně.

ModelCenové rozpětí (USD)
60HP$7,000 th$10,000
70HP$7,000 th$10,000

Příklad případu:
Pěstitel zeleniny v Henanu zakoupil traktor o výkonu 60 HP za 1 TP12T8,200, přičemž jej používal pro zpracování půdy a dopravu, Po rozšíření na 60 akrů investoval do modelu o výkonu 70 HP za 1 TP12T9,500, což zlepšilo jeho efektivitu během vrcholné sklizně.

Provozní náklady

Palivová účinnost

Náklady na palivo se mohou rychle sčítat, zejména během rušných sezón Chcete traktor, který odpovídá vaší pracovní zátěži Pokud používáte stroj s výkonem 100 HP pro práci, která potřebuje pouze 60 HP, můžete hořet 20 30% více paliva než se správně sladěným traktorem o výkonu 70 HP, nedostatečně poháněné stroje zatěžují motory a zpomalují vaši práci, zatímco ty přemožené plýtvají palivem a penězi Přizpůsobení velikosti vašeho traktoru vašim každodenním úkolům udržuje vaše účty za palivo pod kontrolou.

  • Traktory s výkonem 60 HP vynikají lehkou až střední prací, spotřebovávají méně paliva za hodinu.
  • Traktory s výkonem 70 HP dokončují těžké práce rychleji, což může kompenzovat o něco vyšší hodinovou spotřebu paliva.

Údržba

Traktory s výkonem 60 i 70 HP z předních čínských továren mají jednoduché konstrukce a odolné komponenty Těžíte z nízkých nákladů na údržbu a snadného přístupu k náhradním dílům Rutinní servis, jako je výměna oleje a výměna filtrů, zůstává cenově dostupný Mnoho majitelů hlásí minimální prostoje a rychlé opravy, což udržuje váš provoz v hladkém chodu.

Tip:
Naplánujte si pravidelné kontroly údržby, abyste prodloužili životnost traktoru a vyhnuli se neočekávaným výdajům.

Dlouhodobá hodnota

Prodej

Chcete, aby vaše investice udržela hodnotu v průběhu času, Traktory s výkonem 60 HP i 70 HP si zachovávají silnou hodnotu při dalším prodeji, zejména když držíte krok s údržbou a správně je skladujete Kupující často hledají dobře udržované modely pro sekundární použití, což vám pomůže získat zpět značnou část vašich počátečních nákladů, pokud se rozhodnete upgradovat.

Možnosti přizpůsobení

Čínští výrobci nabízejí širokou škálu možností přizpůsobení pro traktory s výkonem 60 i 70 HP. Svůj stroj si můžete přizpůsobit tak, aby vyhovoval vašim jedinečným potřebám, ať už se zaměřujete na rostlinnou výrobu, chov dobytka nebo speciální zemědělství.

Možnost přizpůsobeníPopis
Zadní tříbodový závěsný systémZlepšuje stabilitu a kontrolu různých nástrojů
Multifunkční vícecestné ventilyRozšiřuje kompatibilitu s různými přílohami
Přední nakladačeRukojeti zvedání a pohyb materiálu
Rypadla rypadlaPodporuje kopání a výkopové úkoly
Kotoučové pluhy, brány, rotační ojnicePřipravuje půdu pro výsadbu
Postřikovače a secí strojeZlepšuje hospodaření s výsadbou a plodinami
Nástroje pro transplantaci/sklizeň rýžeSpecializuje se na pěstování rýže
Bramborové kombajny, sekací potřebyDiverzifikuje vaše farmářské operace
Zimní kartáče na odstraňování sněhuČistí sníh během zimních měsíců
Smetáky a secí strojePodporuje produkci sena a osiva

Můžete prozkoumat více o přizpůsobení traktoru a zachování hodnoty na Farm Progress nebo se připojit k diskusím na Reddit's r/farming.

98
Traktor Choice Čína 60 HP Factory vs 70 HP pro farmy 4

Spolehlivost a údržba

Trvanlivost

Kvalita sestavení

Očekáváte svůj vybavení, které vydrží tvrdé polní podmínky a každodenní používání Modely 60 HP i 70 HP od 1TP7 T se vyznačují robustními rámy, zesílenými nápravami a vysoce kvalitními ocelovými komponenty Tyto traktory manipulují s těžkým nářadím a nerovným terénem, aniž by vykazovaly časné známky opotřebení Zemědělci v severní Číně hlásí, že po třech letech nepřetržitého používání zůstávají lak a konstrukční části nedotčené, a to i při častém vystavení blátu a dešti.

Tip:
Pravidelné čištění a skladování pod krytem pomáhá zachovat povrch traktoru a zabraňuje korozi.

Společné problémy

Rutinní údržba vám pomůže vyhnout se většině problémů, ale některé problémy mohou nastat u jakéhokoli stroje. Níže uvedená tabulka shrnuje běžné úkoly údržby a jejich četnost na základě zpětné vazby od uživatelů a servisních záznamů:

Problém/úkolFrekvenceTypické náklady (USD)Poznámky
Změna oleje a filtruKaždých 250 hodin$30,$50Zabraňuje opotřebení motoru
Kontrola hydraulické kapalinyKaždých 500 hodin$20 nebo$40Zajišťuje hladký chod
Výměna pneumatikKaždé 2,3 roku$200,$350/setZávisí na terénu
Elektrické kontrolyRočně$10,$20Jednoduchá DIY kontrola

Většina majitelů hlásí minimální prostoje, Více zkušeností s údržbou v reálném světě najdete na AgTalk Fórech a R/traktor Redditu.

Údržba Snadnost

Dostupnost dílů

Chcete minimalizovat zpoždění, když jsou nutné opravy. Na čínském venkově získávání náhradních dílů pro Traktory 60 HP a 70 HP je to jednoduché. Výrobci a dodavatelé udržují a stabilní dodavatelský řetězec u těchto modelů, takže můžete rychle přistupovat k základním komponentům.

  • Traktory 60 HP a 70 HP jsou široce dostupné, což naznačuje silná podpora dílů.
  • Více dodavatelů uvádí tyto modely, což zajišťuje, že máte možnosti pro získávání zdrojů.
  • Existuje spolehlivý dodavatelský řetězec, díky kterému jsou náhradní díly dostupné i v odlehlých oblastech.

Opravy

Většinu běžných oprav můžete provádět sami nebo s pomocí místních mechaniků Jednoduchý design obou modelů umožňuje rychlé opravy, jako je výměna filtrů nebo pásů, Pro složitější problémy poskytují profesionální podporu autorizovaná servisní střediska Mnoho zemědělců oceňuje přehledné příručky a online zdroje, které je vedou základním řešením problémů.

Příklad případu:
Farmář v Hebei vyměnil hydraulickou hadici na svém traktoru o výkonu 70 HP během dvou hodin za použití dílů z místních zdrojů, čímž se minimalizovaly prostoje během sklizně.

Podpora a záruka

Servisní síť

Využíváte rozsáhlé servisní sítě Qilu. Společnost nabízí a program zařízení zemědělských strojů na jednom místě, s odborným personálem připraveným vám pomoci. Jejich poprodejní systém pokrývá opravy, výměnu a vrácení peněz za nestandardní produkty. Globální agenti a místní servisní střediska zajišťují, že dostanete včasnou podporu, ať působíte kdekoli.

  • Služba One-stop pro všechny potřeby zemědělských strojů
  • Profesionální prodejní personál poskytuje komplexní řešení
  • Záruka opravy, výměny a vrácení peněz
  • Perfektní systém poprodejních služeb pro globální agenty

Záruční podmínky

1 TP7 T stojí za svými produkty se silným záručním krytím U traktorů 60 HP i 70 HP získáte dvouletou záruku, Pokud se některý díl nepodaří, společnost vám do 24 hodin zdarma pošle výměnu Tento závazek snižuje vaše riziko a poskytuje vám klid v rušných sezónách.

  • Dvouletá záruka na oba modely
  • Bezplatné náhradní díly odeslané do 24 hodin pro záruční nároky

Poznámka:
Můžete se dozvědět více o záručních zásadách a uživatelských zkušenostech na Farm Progress a zapojit se do diskusí o Reddit's r/farming.

Vhodnost pro typy farem

Malé farmy

Nejlepší Fit

Provozujete malou farmu, takže potřebujete zařízení, které vyrovnává výkon, efektivitu a náklady. Pro většinu malých farem a Traktor 60 HP poskytuje ideální kombinaci všestrannosti a cenové dostupnosti, Můžete zvládnout každodenní úkoly, jako je orba, obdělávání, sekání, a lehké tažení bez nadměrných investic do zbytečných koňských sil Kompaktní velikost umožňuje snadno manévrovat kolem těsných pozemků, sadů, nebo skleníků.

Zemědělci se často ptají, který rozsah koňských sil funguje nejlépe pro operace malého rozsahu Následující tabulka shrnuje typická doporučení na základě zpětné vazby od uživatelů a údajů o výkonu:

Horsepower RangeAplikace
15,20 hpMalé pozemky a zahradní provozy
21,35 hpSubkompaktní a low-end utility úlohy
36,50 kPravidelné užitkové traktory
51,90 hpVětší užitkové traktory, náročné práce

Vidíte, že 60 HP sedí na horním konci pro malé farmy, což vám dává extra kapacitu pro těžší nářadí nebo budoucí rozšíření Mnoho majitelů malých farem hlásí, že model 60 HP zvládá vše od přípravy zeleninových záhonů až po sekání pastvin a přepravu produktů.

Případová studie:
Na 12-akrové farmě se smíšeným využitím v Jiangsu používáte traktor o výkonu 60 HP pro jarní zpracování půdy, letní sečení a dopravu podzimní sklizně. Velikost a výkon stroje vám umožní efektivně dokončit všechny sezónní úkoly a zároveň udržet nízké náklady na palivo a údržbu.

Pokud chcete více informací o přizpůsobení velikosti traktoru výměře farmy, můžete si přečíst pokyny z Farm Progress nebo se připojit k diskusím Reddit's r/farming.

Střední farmy

Výkon vs. náklady

Středně velké farmy vyžadují pečlivou rovnováhu mezi výkonem a investicemi Často spravujete větší pole, těžší nářadí a delší pracovní dny V tomto scénáři se a Traktor 70 HP vyniká tím nejlepším, co se hodí. Extra výkon vám umožní tahat širší pluhy, obsluhovat větší secí stroje a tahat těžší náklady, to vše při zachování účinnosti.

Chcete maximalizovat produktivitu bez nadměrného utrácení Model 70 HP vám poskytuje flexibilitu pro zvládnutí běžných i náročných úkolů Můžete připevnit pluhy se třemi dny, větší sekačky nebo míchačky krmiv, což snižuje vaši celkovou pracovní dobu Rozdíl v nákladech mezi modely 60 HP a 70 HP zůstává minimální, takže získáte větší schopnost pro mírné zvýšení investic.

Příklad případu:
Na farmě s pšenicí a kukuřicí o rozloze 40 akrů upgradujete na traktor o výkonu 70 HP. Obdělávání půdy a výsadbu dokončíte o 251 TP11 T rychleji ve srovnání s předchozím modelem o výkonu 60 HP, čímž uvolníte čas pro hospodaření s plodinami a údržbu zařízení.

Více údajů o dimenzování traktorů pro střední farmy najdete na fórech TractorData a AgTalk.

Velké farmy

Omezení

Velké farmy představují jedinečné výzvy, Vy řídíte rozsáhlé plochy, těžké nářadí a vysoké pracovní zatížení Zatímco traktor o výkonu 70 HP nabízí solidní výkon pro mnoho úkolů, můžete zjistit, že dosahuje svých limitů s velmi velkým nářadím nebo nepřetržitým těžkým používáním Pro hlubokou orbu, víceřadou výsadbu nebo velkoplošnou sklizeň možná budete muset zvážit traktory s ještě vyšším výkonem.

Nicméně, stále můžete použít modely 60 HP a 70 HP pro podpůrné role, jako je sečení, lehká doprava nebo sekundární zpracování půdy, Mnoho velkých farmářů si tyto traktory ponechává ve svém vozovém parku pro flexibilitu a zálohování během hlavní sezóny.

Velikost farmyDoporučený traktor HPPrimární případy použití
Malé (<20 ac)25 60 kVšechny hlavní úkoly
Střední (20 až 60)60,90 kHlavní terénní práce, těžké nářadí
Velké (>60 ac)90+ kPrimární zpracování půdy, velká výsadba

Tip:
Používejte svůj traktor 70 HP pro úkoly, jako je sekání, rozmetání hnojiv nebo přeprava materiálů, a zároveň si vyhraďte stroje s vyšším výkonem pro nejnáročnější práce.

Další pokyny k výběru strojů pro velké farmy naleznete na Farm Progress nebo se spojte s dalšími velkými výrobci R/traktor Redditu.

Plodina vs. hospodářská zvířata

Doporučení úkolů

Když si vyberete mezi modely 60 HP a 70 HP, musíte zvážit primární zaměření vaší farmářské produkce plodin nebo řízení hospodářských zvířat Každý typ provozu klade na vaše zařízení jedinečné požadavky Pochopení těchto rozdílů vám pomůže vybrat ten správný traktor pro vaše každodenní úkoly.

Pro plodiny:
Často potřebujete konzistentní výkon pro práci v terénu, jako je orba, obdělávání, výsadba a sklizeň Traktor s výkonem 60 HP snadno zvládá malé až střední pozemky Můžete připevnit pluhy se dvěma dny, středně velké secí stroje a rotační kultivátory Toto nastavení funguje dobře pro pěstitele zeleniny, malé producenty obilí a farmy se speciálními plodinami Pokud obhospodařujete větší pole nebo chcete táhnout širší nářadí, model 70 HP vám poskytuje extra výkon, abyste mohli dokončit práce rychleji, Můžete obsluhovat pluhy se třemi dny, větší vrtačky a těžší postřikovače Tato výhoda se projeví během období špičkové výsadby a sklizně, kdy je čas kritický.

Případová studie:
Na 30-akrové pšeničné farmě používáte traktor o výkonu 60 HP pro jarní zpracování půdy a setí Stroj dokončí práci efektivně Když se rozšíříte na 55 akrů, upgradujete na model o výkonu 70 HP Zvýšený výkon vám umožní vytáhnout širší secí stroj, což zkrátí dobu výsadby o 251 TP11T.

Pro provoz hospodářských zvířat:
Farmy s chovem hospodářských zvířat vyžadují všestrannost Přemisťujete krmivo, manipulujete s hnojem, přepravujete seno a udržujete pastviny Traktor s výkonem 60 HP vyniká ve stísněných prostorách, jako jsou chlévy a výkrmny, Můžete jej použít pro každodenní práce, jako je čištění kotců, stěhování malých čtvercových balíků a provoz míchaček krmiv Pro větší stáda nebo intenzivnější operace nabízí model s výkonem 70 HP větší nosnost a podporuje těžší nástavce, Můžete manipulovat s velkými kulatými balíky, provozovat větší rozmetadla hnoje a řídit dodávky volně loženého krmiva s menším úsilím.

ÚkolModel 60HPModel 70HP
Orba (2-dole)️️
Orba (3-dole)❌️
Výsev (střední vrtačka)️️
Výsev (velký vrták)❌️
Stěhování malých čtvercových balíků️️
Zvedání velkých kulatých balíků❌️
Provozní míchačky krmiv️️
Provozování velkého rozmetadla hnoje❌️

📝 Tip:
Přizpůsobte výkon svého traktoru svému nejtěžšímu pravidelnému úkolu. Pro farmy se smíšeným využitím poskytuje model 70 HP flexibilitu pro práci s plodinami i hospodářskými zvířaty.

Další úvahy:
Měli byste také přemýšlet o typech nářadí, které plánujete používat Traktor s výkonem 70 HP podporuje širší škálu nástavců, což zvyšuje přizpůsobivost vaší farmy Pokud plánujete rozšířit provoz nebo diverzifikovat své aktivity, investice do vyšších výkonů vám může ušetřit budoucí náklady na upgrade.

Pro podrobnější srovnání a uživatelské zkušenosti navštivte Farm Progress nebo se zapojte do diskusí Reddit's r/farming.

Zkušenosti uživatelů

Zpětná vazba traktoru 60 HP

Pozitiva

Zjistíte, že mnoho majitelů malých farem chválí Model 60HP pro jeho všestrannost a snadné použití Operátoři často zmiňují, že kompaktní velikost umožňuje manévrovat ve stísněných prostorách, jako jsou sady nebo malé zeleninové pozemky Vyniká palivová účinnost, zejména během dlouhých dnů lehkého zpracování půdy nebo sečení Jeden farmář v Jiangsu uvedl, že všechny jarní terénní práce na svém 12akrovém pozemku může dokončit pouze s jednou nádrží paliva. Ergonomický design kabiny dostává pozitivní zpětnou vazbu pro snížení únavy během prodloužených směn. Mnoho uživatelů také oceňuje přímou údržbu a poznamenává, že běžné servisní úkoly jen zřídka vyžadují odbornou pomoc.

“I-I používá můj traktor o výkonu 60 HP pro vše od orby po tažení produktů. Je spolehlivý a snadno se opraví, pokud se něco pokazí”
pěstitel zeleniny na zeleninu, Shandong

Stížnosti

Někteří uživatelé vyjadřují obavy z omezení modelu 60 HP s těžšími nástroji Pokud se pokusíte zatáhnout za pluh se třemi dny nebo obsluhovat velkou míchačku krmiva, můžete si všimnout problémů s motorem. Několik farmářů zmiňuje, že práce za mokra nebo kopcovitých podmínek může tahač posunout na své limity. Zatímco většina oprav je jednoduchá, získávání konkrétních hydraulických dílů někdy vyžaduje více času v odlehlých oblastech.

Zpětná vazba traktoru 70 HP

Pozitiva

Středně velcí provozovatelé farem často vyzdvihují výkon a přizpůsobivost traktoru s výkonem 70 HP Můžete připevnit širší nářadí, například pluhy se třemi dny nebo větší secí stroje, a rychleji dokončit práci v terénu Zvýšená tažná kapacita se ukáže jako cenná během sklizně, zejména při přesunu těžkých přívěsů na obilí Jeden uživatel v Henanu sdílel, že upgrade na model s výkonem 70 HP zkrátil jeho dobu zpracování půdy o 251 TP11 T na pšeničné farmě o rozloze 40 akrů Pokročilý hydraulický systém a více možností rychlosti vývodového hřídele vám umožní zvládnout širší škálu nástavců Mnoho uživatelů také poznamenává, že inteligentní monitorovací systém pomáhá předcházet prostojům tím, že vás včas upozorní na potřeby údržby.

Funkce60 HP Uživatelské hodnocení70 HP Uživatelské hodnocení
Ovladatelnost4.7/54.2/5
Výkon pro implementace4.1/54.8/5
Palivová účinnost4.6/54.3/5
Údržba Snadnost4.5/54.4/5

Stížnosti

Několik uživatelů zmiňuje, že model 70 HP spotřebuje více paliva při těžké práci, Pokud operujete hlavně na malých pozemcích, může se vám zdát, že větší velikost je méně pohodlná v těsných prostorách Někteří zemědělci uvádějí, že počáteční křivka učení pro pokročilé funkce, jako je inteligentní monitorovací systém, vyžaduje více času.

Praktické rady

Výběr traktoru byste měli přiřadit k nejčastějším a nejtěžším úkolům. Pokud řídíte malou farmu s rozmanitými plodinami, model 60 HP nabízí vynikající hodnotu a jednoduchost. Pro střední farmy nebo provozy s těžším nářadím Model 70HP dodává potřebný výkon a efektivitu Před nákupem vždy zvažte své budoucí plány rozšíření Pravidelná údržba a správné skladování prodlužují životnost obou modelů Pro více uživatelských příběhů a technických diskusí navštivte AgTalk Forums nebo R/traktor Redditu.

️ Tip:
Veďte protokol údržby a naplánujte si rutinní kontroly Tento zvyk zabraňuje neočekávaným poruchám a maximalizuje hodnotu vašeho traktoru při dalším prodeji.

Viděli jste, jak každý model Traktoru vyhovuje různým velikostem farem a úkolům Možnost 60 HP funguje nejlépe pro malé farmy a lehčí pracovní zátěž Model 70 HP vám dává větší výkon pro střední farmy a těžší nářadí Prohlédněte si své každodenní úkoly a plány do budoucna, než se rozhodnete Nejlepší výsledky získáte u místního prodejce nebo oba modely otestujte na svém pozemku Můžete najít další odborné rady ohledně TractorData nebo se zapojit do diskuzí o Reddit's r/farming.

FAQ

Jaká velikost farmy nejvíce těží z traktoru s výkonem 60 HP?

Nejlepší výsledky získáte z a Traktor 60 HP na malých farmách do 20 akrů. Tato velikost efektivně zvládá každodenní úkoly, jako je obdělávání, sekání a lehká přeprava. Pro více pokynů zkontrolujte TractorData.

Kdy byste měli zvolit traktor 70 HP nad 60 HP?

Měli byste vybrat a Traktor 70 HP pokud spravujete střední farmy (20 60 akrů) nebo používáte těžší nářadí. Extra výkon vám umožní dokončit orbu, setí a tažení rychleji, zejména během hlavní sezóny.

Jak jsou náklady na palivo v porovnání mezi traktory s výkonem 60 a 70 HP?

Traktor o výkonu 60 HP spotřebuje méně paliva za hodinu pro lehkou práci Traktor o výkonu 70 HP plní těžké úkoly rychleji, což může kompenzovat vyšší hodinovou spotřebu paliva Viz tabulka níže:

ModelPrůměr Spotřeba paliva (L/hod)Efektivita úkolu (ha/hr)
60HP4.5–5.00.8–1.0
70HP5.5–6.21.1–1.3

Můžete použít stejné nářadí na obou traktorech?

Většina standardních nástrojů se hodí pro traktory s výkonem 60 i 70 HP Měli byste zkontrolovat požadavky na výkon nářadí. Model s výkonem 70 HP podporuje širší pluhy, větší secí stroje a těžší nástavce, což vám poskytuje větší flexibilitu.

Jaké úkoly údržby byste měli provádět pravidelně?

Měli byste měnit olej a filtry každých 250 hodin, kontrolovat hydraulickou kapalinu každých 500 hodin a každoročně kontrolovat pneumatiky Vedení protokolu údržby vám pomůže předcházet poruchám Další tipy najdete na AgTalk Fórech.

Jak hmotnost traktoru ovlivňuje zhutnění půdy?

Těžší traktory mohou zvýšit zhutnění půdy, což může snížit výnosy plodin Můžete minimalizovat zhutnění nastavením tlaku v pneumatikách a použitím širších pneumatik Vždy přizpůsobte hmotnost traktoru podmínkám na poli.

Jakou záruční podporu s těmito traktory dostáváte?

Na oba modely dostanete dvouletou zárukuPokud součástka selže, výrobce dodá výměnu do 24 hodinTato podpora snižuje prostoje během rušných sezón.

Kde najdete více uživatelských zkušeností a rad?

Můžete si přečíst zpětnou vazbu z reálného světa a zapojit se do diskusí Reddit's r/farming a Farm Progress Tyto platformy nabízejí praktické tipy od zkušených operátorů.