Üdvözöljük a Shandong Qilu Industrial Co., Ltd

Traktor választás Kína 60HP Factory vs 70HP a gazdaságok számára
QL-60HP és QL-70HP traktorok összehasonlítása
Fedezze fel a 60 LE és 70 LE traktorok közötti legfontosabb különbségeket.
| Jellemzők | QL-60HP traktor | QL-70HP traktor |
|---|---|---|
| Lóerő | 60 lóerő könnyű feladatokhoz. | 70 lóerő a nehezebb feladatokhoz. |
| Súly | Súlya 1828 kg a stabilitás érdekében. | Súlya 1800 kg, valamivel könnyebb. |
| Hidraulikus hatékonyság | 30% hatékonyságnövelés. | 30% hatékonyságnövelés. |
| Meghajtórendszer | Robusztus 4×4 hajtás a vontatáshoz. | Robusztus 4×4 hajtás a vontatáshoz. |
| TLT sebesség opciók | Szabványos TLT sebesség opciók. | 540/720 ford./perc vagy 540/1000 ford./perc opciók. |
| Fülke tervezés | Az ergonomikus kialakítás csökkenti a fáradtságot. | Az ergonomikus kialakítás csökkenti a fáradtságot. |
| Üzemanyag hatékonyság | Alacsonyabb üzemanyag-felhasználás könnyű munkákhoz. | Magasabb üzemanyag-felhasználás, de gyorsabb munkavégzés. |
| Ártartomány | Költségek $7000-$10000 között. | Költségek $7000-$10000 között. |
| Karbantartás | Egyszerű karbantartás, alacsony költségek. | Egyszerű karbantartás, alacsony költségek. |
| Sokoldalúság | Ideális kis gazdaságok számára. | Jobb a közepes gazdaságoknak. |
A legtöbb farm esetében azt fogja tapasztalni, hogy a 70HP modell egyértelmű előnyt biztosít, ha nagyobb munkagépekhez vagy nagyobb igénybevételt jelentő feladatokhoz extra teljesítményre van szüksége, míg a 60HP változat hatékonyan elégíti ki a kisebb műveletek igényeit Választása több kulcstényezők ez alakítja hosszú távú elégedettségét és termelékenységét.
| Tényező | Miért számít a traktorválasztás szempontjából |
|---|---|
| Erő | Biztosítja, hogy kezelni tudja a nehezebb eszközöket és feladatokat |
| Költség | Befolyásolja befektetését és folyamatos kiadásait |
| Megbízhatóság | Csökkenti az állásidőt és a javítási gondokat |
| Farm mérete | A traktor teljesítményét a földterülethez igazítja |
| Feladat Követelmények | A funkciókat a napi műveletekhez igazítja |
Értékelje az egyes tényezőket, hogy a megfelelő traktort az Ön egyedi igényeihez igazítsa.
Kulcsfontosságú elvitelre
- Válasszon egy 70HP-s traktort nagyobb gazdaságokhoz vagy nehezebb feladatokhoz. Nagyobb teljesítményt biztosít az igényes munkagépekhez.
- Válasszon egy 60HP-s traktort kisgazdaságok számára hatékonyan kezeli a könnyű és mérsékelt feladatokat túlköltekezés nélkül.
- Vegye figyelembe a gazdaság méretét és munkaterhelését Az optimális teljesítmény érdekében a traktor lóerejét a napi műveletekhez igazítsa.
- Értékelje a birtoklási költséget. Tényező a vételárban, az üzemanyag-hatékonyságban és a karbantartásban a traktor kiválasztásakor.
- Használja a 4×4 hajtásrendszert a jobb tapadás érdekében Ez a funkció növeli a stabilitást egyenetlen vagy nedves terepen.
- A rendszeres karbantartás meghosszabbítja a traktor élettartamát Ütemezze be az olajcseréket és ellenőrizze a hidraulikafolyadékot, hogy megakadályozza a meghibásodásokat.
- Fedezze fel a testreszabási lehetőségeket. Szabja traktorát az adott gazdálkodási igényekhez, legyen szó növényekről vagy állatállományról.
- Figyelje az üzemanyag-felhasználást és a feladat hatékonyságát. Egy 70 LE-s traktor több üzemanyagot fogyaszthat, de gyorsabban tudja elvégezni a feladatokat, így időt takaríthat meg.
Traktor teljesítmény és specifikációk
Motor kimenet
Lóerő Összehasonlítás
Ha összehasonlítja a QL-60HP és QL-70HP traktorokat, egyértelmű különbséget lát a motor teljesítményében A QL-60HP 60 lóerőt ad le, ami megfelel a legtöbb napi mezőgazdasági feladatnak, mint például a szántás, a talajművelés és a könnyű vontatás A QL-70HP 70 lóerővel lép fel, így Ön is több húzóerő nagyobb munkagépekhez és nagyobb terhelésekhez Ez a többletteljesítmény elengedhetetlenné válik, ha közepes méretű parcellákat kezel, vagy olyan berendezéseket kell kezelnie, mint a mélyekék vagy a nagy vetőgépek.
Esetpélda:
Egy 40 hektáros búzafarmon Shandongban a tulajdonos 60 LE-ről 70 LE-s traktorra fejlesztett. A megnövekedett lóerő lehetővé tette számára, hogy szélesebb tárcsás boronát húzzon, csökkentve a talajművelési idejét 20%-re. Ez a változás javította hatékonyságát a mozgalmas ültetési szezonban.
Motor Hatékonyság
Mind a QL-60HP, mind a QL-70HP traktorok nagy hatékonyságú, energiatakarékos motorokkal rendelkeznek Ezek a motorok találkoznak Euro III kibocsátási szabványok, ami azt jelenti, hogy kisebb környezetterheléssel működik, és megfelel a nemzetközi előírásoknak. A kibocsátás összehasonlítását alább tekintheti meg:
| Traktor HP | Kibocsátási szabvány |
|---|---|
| 60 LE | Euro III |
| 70 LE | Euro III |
Az üzemanyag-megtakarítás és a csökkentett károsanyag-kibocsátás előnyeiből részesül, ami különösen fontos, ha csúcsszezonban hosszú órákon át járatja traktorát Az intelligens felügyeleti rendszer mindkét modellen segít valós időben nyomon követni a motor teljesítményét, így a maximális hatékonyság érdekében beállíthatja működését.
Méret és súly
Méretek
A traktor fizikai mérete és súlya befolyásolja, hogy mennyire illeszkedik a gazdaság elrendezéséhez és a talaj típusához, amellyel dolgozik Itt van egy gyors összehasonlítás a 60 LE-s traktorok tipikus specifikációiról:
| Specifikáció | 60HP traktor |
|---|---|
| Súly | 1828 kg |
| Gumiabroncs specifikációk | Elülső: 6,5-16; Hátsó: 11,2-24 |
| Kerékbázis | 1965 mm |
| Alt. Súly | 1670 kg (napernyő), 1900 kg (fülke) |
A QL-70HP modell körülbelül 1800 kg súlyú, hasonló méretekkel, de több gumiabroncs lehetőséget kínál a különböző terepekre, figyelembe kell vennie a tárolóhelyét és a szállítási igényeit, amikor e modellek közül választ.
Manőverezhetőség
A súly és a méret befolyásolja, hogy milyen könnyen manőverezheti traktorát, különösen szűk mezőkön vagy akadályok körül A nehezebb traktorok jobban tömöríthetik a talajt, ami idővel befolyásolhatja a terméshozamokat A következő táblázat összefoglalja a súly hatását:
| Bizonyíték típusa | Leírása |
|---|---|
| Talajtömörítés | A megnövekedett súly nagyobb talajtömörödéshez vezethet, ami hatással lehet a talaj egészségére. |
| Manőverezhetőség | A nehezebb traktorok kevésbé manőverezhetők, és több üzemanyagot használnak. |
A gumiabroncsnyomás beállításával és a terhelés szétosztásával csökkentheti a talajtömörödést A megfelelő súlyelosztás és abroncskezelés segít megőrizni a manőverezőképességet, még nehezebb gép esetén is.
Hajtás és hidraulika
4×4 rendszer
Mind a QL-60HP, mind a QL-70HP traktorok robusztus 4×4 hajtásrendszerrel vannak felszerelve Ez a funkció mind a négy kerékre elosztja az erőt, ami fokozott tapadást biztosít nedves, sáros vagy egyenetlen terepen. A 4×4 rendszer előnyei a következők
| Előny | Leírása |
|---|---|
| Fokozott vonóerő | Az összes kerék teljesítménye javítja a tapadást csúszós vagy dombos felületeken. |
| Jobb Stabilitás | A súlyeloszlás megakadályozza a billenést, így biztosítja a biztonságot a lejtőkön és a durva talajon. |
Ha rizsföldeken, dombos vidékeken vagy heves esőzés után dolgozik, észreveszi a különbséget a stabilitásban és az irányításban.
Hidraulikus jellemzők
A fejlett hidraulikus rendszer mindkét modellen növeli a munka hatékonyságát akár 30%. A munkaeszközök széles skáláját precízen emelheti, süllyesztheti és működtetheti A kettős működésű tengelykapcsoló és a shuttle shift váltás zökkenőmentessé teszi a sebességváltásokat, csökkentve a kezelő fáradtságát Az intelligens felügyeleti rendszer folyamatosan tájékoztatja Önt a hidraulikus teljesítményről, így a problémákat még azelőtt kezelheti, hogy azok befolyásolnák a munkáját.
Tipp:
A szántás, vetés és szállítás között váltó gazdaságok esetében ezeknek a traktoroknak a hidraulikus sokoldalúsága időt és erőfeszítést takarít meg.
Ha többet szeretne megtudni a traktor specifikációiról és a legjobb gyakorlatokról, látogasson el a TractorData oldalra, vagy csatlakozzon az AgTalk fórumokon folyó vitákhoz.
Traktor teljesítmény a mezőgazdasági feladatokon
Szántás és talajművelés
Mélység és sebesség
Olyan traktorra van szüksége, amely hatékonyan képes talajt törni és egyenletes mélységet tartani. A QL-60HP könnyedén kezeli a könnyű és mérsékelt szántást, így ideális kis és közepes parcellák számára, Kétfenék ekével egyenletes teljesítményre számíthat, akár 20 cm-es munkamélységet is elérve A QL-70HP nagyobb lóerőt kínál, amely lehetővé teszi a szélesebb eszközök húzását és nagyobb talajművelési mélység és sebesség elérését A közepes méretű mezőkön háromfenékű ekét rögzíthet, és gyorsabb tempót tarthat fenn, csökkentve a teljes munkaóráit.
| Modell | Max eke szélessége | Tipikus Mélység | Átl. Sebesség (km/h) | Mezőméret Alkalmasság |
|---|---|---|---|---|
| QL-60HP | 2-alsó | 15-20 cm | 4.5–5.5 | Kicsi/közepes |
| QL-70HP | 3-alsó | 18-22 cm | 5.5–6.5 | Közepes/Nagy |
Esettanulmány:
Egy 25 hektáros zöldségfarmon a tavaszi talajműveléshez a QL-60HP-t használod A traktor 12 óra alatt elvégzi a munkát, Amikor a QL-70HP-re váltasz, mindössze 9 óra alatt befejezed a szélesebb eke húzásának és a nagyobb sebesség fenntartásának képessége miatt.
Terepkezelés
A terepviszonyok gyakran változnak a szezonnal Mindkét modellen a 4×4 hajtásrendszer nedves, egyenetlen, vagy lejtős talajon is tapadást biztosít A QL-70HP nagyobb teljesítményével hatékonyabban kezeli a nehezebb talajokat és az enyhe emelkedőket Ha dombos vidékeken vagy heves esőzés után gazdálkodik, észre fogja venni, hogy a QL-70HP fenntartja a sebességet és a stabilitást ott, ahol a kisebb teljesítményű traktorok esetleg küszködhetnek.
Tipp:
Állítsa be a gumiabroncsnyomást, és válassza ki a talajának megfelelő abroncstípust a tapadás maximalizálása és a tömörödés minimalizálása érdekében.
Fuvarozás és szállítás
Terhelhetőség
Gyakran kell a betakarított terményeket, műtrágyát vagy berendezéseket az ingatlanon keresztül mozgatnia A QL-60HP mérsékelt terhelést támogat, így alkalmas a kis gazdaságok napi szállítási feladataira A QL-70HP növeli a vontatási kapacitást, lehetővé téve nagyobb pótkocsik vagy nehezebb eszközök vontatását terhelés nélkül.
| Modell | Max Trailer Súly (kg) | Tipikus terhelés (kg) | Alkalmasság |
|---|---|---|---|
| QL-60HP | 2,000 | 1,200–1,500 | Kis/közepes gazdaságok |
| QL-70HP | 2,800 | 1,800–2,200 | Közepes/nagy gazdaságok |
Esettanulmány:
Egy 50 hektáros gabonagazdaságban a QL-70HP segítségével teljes kiőrlésű pótkocsikat szállít a szántóföldről a raktárba A nagyobb vontatási kapacitás csökkenti az utak számát, így üzemanyagot és időt takarít meg a betakarítás során.
Üzemanyag felhasználás
Az üzemanyag-hatékonyság hatással van az üzemeltetési költségeire Mindkét modell energiatakarékos motorokkal rendelkezik, de a QL-60HP kevesebb üzemanyagot fogyaszt óránként kis terhelés mellett A QL-70HP több üzemanyagot használ fel, ha teljes kapacitással dolgozik, de Ön gyorsabban teljesíti a feladatokat, ami ellensúlyozhatja a magasabb óránkénti fogyasztást.
| Modell | Átl. Üzemanyag felhasználás (L/óra) | Feladathatékonyság (ha/óra) | Jegyzetek |
|---|---|---|---|
| QL-60HP | 4.5–5.0 | 0.8–1.0 | A legjobb a könnyebb terhelésekhez |
| QL-70HP | 5.5–6.2 | 1.1–1.3 | Magasabb teljesítmény, gyorsabb befejezés |
Megjegyzés:
Nagyméretű vontatás esetén a QL-70HP időmegtakarítási hatékonysága gyakran meghaladja az üzemanyag többletköltségét.
Ültetés és Vetés
Precizitás
A pontos ültetés biztosítja az egyenletes terméskiemelkedést Mindkét traktor kínál hidraulikus rendszereket, amelyek lehetővé teszik a vetésmélység és a távolság szabályozását A QL-60HP jól működik a kétsoros ültetőkkel, megbízható eredményeket biztosítva a kis és közepes parcellák számára A QL-70HP támogatja a nagyobb ültetőket és a nehezebb vetőgépeket, így nagyobb rugalmasságot biztosít a nagyobb mezők számára.
A precíziós ültetéshez használja az intelligens felügyeleti rendszert a megvalósítás teljesítményének nyomon követésére és valós idejű beállításokra.

Termény Alkalmasság
A traktor teljesítményét a termény és a szántóföldi mérethez szeretné igazítani A nagy hozamú növények, mint a búza vagy a kukorica esetében az iparági irányelvek nagyobb lóerőt javasolnak a nagyüzemi műveletekhez. A kis és közepes gazdaságok számára azonban mind a QL-60HP, mind a QL-70HP képes kezelni a kukorica és a búza kétsoros ültetvényeit, a talaj és a szántóföldi körülményektől függően.
- A kis- és közepes gazdaságok számára a 25 és 60 lóerő közötti traktorok kétsoros kukoricaültető használatára alkalmas.
- Nagyobb mezők vagy nehezebb talajok esetén a 70 lóerős traktor jobb teljesítményt és hatékonyságot biztosít.
- Az egyetemi irányelvek minimum 100 lóerőt javasolnak egy 6 lábas ekéhez a magas hozamú növénytermesztésben, de a legtöbb kis - és közepes gazdaság számára a QL-60HP és a QL-70HP megfelel a napi telepítési igényeknek.
Esettanulmány:
Egy 30 hektáros kukoricafarmon a kétsoros ültetővel rendelkező QL-60HP-t használja Egyenletes vetőmag elhelyezést és jó kelést ér el.60 hektáros búzamezőn a QL-70HP lehetővé teszi, hogy nagyobb fúrót működtessen, több talajt lefedve kevesebb idő alatt.
Ha további betekintést szeretne kapni a traktorok ültetési és talajművelési teljesítményébe, fedezze fel a Farm Progress-t, vagy csatlakozzon a megbeszélésekhez Reddit r/gazdálkodása a valós felhasználói élményekért.
Egyéb mezőgazdasági felhasználások
Kaszálás
Gyakran kell legelőket karbantartania, gyomokat tisztítania, vagy takarónövényeket kezelnie Mind a 60HP, mind a 70HP modellek hatékonyan kezelik a kaszálási feladatokat, de észrevesz néhány különbséget a teljesítményben és az alkalmasságban a gazdaság mérete és munkaterhelése alapján A kis gazdaságokban a 60HP traktor elegendő teljesítményt biztosít a forgófűkaszák vagy befejező kaszák működtetéséhez a rendszeres legelő karbantartásához.Sima működésre és megbízható eredményekre számíthat fű vagy gyomok vágásakor mérsékelt sűrűségig.
Ha közepes vagy nagyobb ingatlant kezel, a 70HP modell éllel ruházza fel Önt Az extra lóerő lehetővé teszi szélesebb vagy nehezebb fűnyírók rögzítését, ami azt jelenti, hogy kevesebb idő alatt több talajt fed le Ez az előny a csúcsidőszakokban válik egyértelművé, amikor a gyors újranövekedés gyakori kaszálást igényel A 70HP traktor a sűrűbb növényzetet és az egyenetlen terepet is könnyebben kezeli, csökkentve az elakadás vagy lassulás kockázatát.
Tipp:
A legjobb kaszálási eredmények érdekében illessze fűnyíró szélességét traktora lóerejéhez. A 60 LE-s modell jól párosul egy 1,5-es, 1,8 méteres forgó fűnyíróval, míg a 70 LE-s modell akár 2,1 méteres fűnyírót is támogat a gyorsabb lefedettség érdekében.
| Traktor modell | Ajánlott Kasza Szélesség | Legjobb használatú tok | Hatékonyság (ha/óra) |
|---|---|---|---|
| 60 LE | 1,5 minden 1,8 m | Kis/közepes legelők | 0.8–1.0 |
| 70 LE | 1,8 mindenféleképpen 2,1 m | Közepes/Nagy Legelők | 1.1–1.3 |
További kaszálóberendezésekre vonatkozó irányelveket találhat a Farm Progress oldalon, vagy csatlakozhat az AgTalk fórumokon folyó vitákhoz.
Állattenyésztési munka
Az állattenyésztési műveletek sokoldalúságot és megbízhatóságot igényelnek a berendezéseitől Mind a 60HP, mind a 70HP traktorok kiválóak az állatállomány napi feladataiban, de a választásnak tükröznie kell az állomány méretét és munkaterhelését A kis vegyes felhasználású gazdaságokban a 60HP modell könnyen kezeli az olyan házimunkákat, mint a szénabálák mozgatása, a karámok tisztítása és a takarmány szállítása Kompakt mérete és manőverezhetősége ideálissá teszi a szűk istállókban vagy az állattartó telepek körül végzett munkához.
Nagyobb állományok vagy intenzívebb műveletek esetén a 70HP traktor megnövelt emelőképességet és hatékonyságot kínál Nehezebb körbálákat kezelhet, nagyobb takarmánykeverőket működtethet, és nagyobb terheket mozgathat, kevesebb megterheléssel a gépen A 70HP modell támogatja az olyan rögzítéseket is, mint a bálacsomagolók és a trágyaszórók, ami áramvonalasítja a munkafolyamatot a forgalmas évszakokban.
Íme néhány gyakori feladat, amelyet mindkét modell támogat a szántáson és az ültetésen túl:
- Gyomirtás és trágyázás a vegetációs időszakban
- Betakarítás olyan eszközökkel, mint a kombájnok és bálázók
- Széna, termék és műtrágya farmon történő szállítása
Esettanulmány:
Egy 35 fejű szarvasmarha farmon 60HP traktorral mozgatja a kis négyzet alakú bálákat és tisztítsa ki a tollakat. 80 fejre bővítve a 70HP modell lehetővé teszi a nagy körbálák felemelését és egy nagyobb trágyaszóró működtetését, így heti két órát takaríthat meg az etetés és a tisztítás során.
| Feladat | 60HP Modell Alkalmasság | 70HP Modell Alkalmasság |
|---|---|---|
| Mozgó Kis Négyzet Bales | Kitűnő | Kitűnő |
| Emelő Nagy Kerek Bales | Korlátozott | Kitűnő |
| Működési takarmánykeverők | Jó | Kitűnő |
| Takarítás Állattartó Tollak | Kitűnő | Kitűnő |
| Széna/műtrágya szállítása | Jó | Kitűnő |
További információkat találhat a Progressive Cattle állattenyésztési felszereléseinek kompatibilitásáról, vagy kapcsolatba léphet más állattenyésztőkkel Reddit r/traktor.
🐄 Megjegyzés:
Mindkét traktorméret sokoldalú és jól alkalmazható vegyes üzemű gazdaságok számára, a legjobb hosszú távú érték érdekében válassza ki a jelenlegi és jövőbeli munkaterheléséhez illeszkedő modellt.
Költség és érték
Vásárlási Ár
60 LE ártartomány
Ha figyelembe vesszük a kezdeti befektetést, a 60HP traktor költséghatékony belépési pontot kínál a kis - és közepes gazdaságok számára A legtöbb kínai gyár ezeket a modelleket között árazza US$7,000.00 és US$10,000.00. Ez a kínálat lehetővé teszi, hogy megbízható gépekhez férhessen hozzá anélkül, hogy megterhelné a költségvetését. Sok gazdálkodó a 60HP modellt választja induláskor vagy flottájának bővítésekor a könnyebb feladatokhoz.
70 LE ártartomány
Ha a működése nagyobb teljesítményt igényel, a 70HP traktor hasonló ársávba esik, jellemzően US$7,000,00-US$10,000,00. Az extra lóerő nagyobb rugalmasságot biztosít a nehezebb munkagépek és nagyobb mezők számára, miközben továbbra is kezelhetővé teszi előzetes költségeit. Összehasonlíthatja az aktuális piaci árakat olyan platformokon, mint a TractorData vagy Kínában készült.
| Modell | Ártartomány (USD) |
|---|---|
| 60 LE | $7000 ATL.$10000 |
| 70 LE | $7000 ATL.$10000 |
Esetpélda:
Egy henani zöldségtermesztő vásárolt egy 60 LE-s traktort $8,200-ért, talajművelésre és szállításra használva.60 hektárra terjeszkedve $9,500-on fektetett be egy 70 LE-s modellbe, ami javította hatékonyságát a csúcstermés során.
Működési költségek
Üzemanyag hatékonyság
Az üzemanyagköltségek gyorsan összeadódhatnak, különösen a forgalmas évszakokban Olyan traktort szeretne, amely megfelel a munkaterhelésének Ha 100 LE-s gépet használ egy olyan munkához, amelyhez csak 60 LE-re van szüksége, akkor éghet 20 db CHARL30% több üzemanyag mint egy megfelelően illeszkedő 70 LE-s traktorral. Az alulteljesített gépek megterhelik a motorokat és lelassítják a munkát, míg a túlerőben lévők üzemanyagot és pénzt pazarolnak. Ha a traktor méretét a napi feladataihoz igazítja, az kordában tartja az üzemanyagszámlákat.
- A 60 LE-s traktorok kiválóak a könnyű vagy mérsékelt munkavégzésben, óránként kevesebb üzemanyagot használnak.
- A 70 LE-s traktorok gyorsabban végzik el a nagy teherbírású munkákat, ami ellensúlyozhatja a valamivel magasabb óránkénti üzemanyag-felhasználást.
Karbantartás
Mind a 60HP, mind a 70HP traktorok a vezető kínai gyárakból egyszerű kialakítással és tartós alkatrészekkel rendelkeznek Az alacsony karbantartási költségek és a pótalkatrészek könnyű hozzáférhetősége előnyeit élvezheti A rutinszerű szolgáltatás, mint például az olajcsere és a szűrőcsere, megfizethető marad Sok tulajdonos minimális állásidőről és gyors javításokról számol be, ami zökkenőmentesen tartja működését.
Tipp:
Ütemezze be a rendszeres karbantartási ellenőrzéseket, hogy meghosszabbítsa traktora élettartamát és elkerülje a váratlan költségeket.
Hosszú távú érték
Viszonteladás
Azt szeretné, hogy befektetése idővel értéket tartson. Mind a 60HP, mind a 70HP traktorok megtartják az erős viszonteladási értéket, különösen akkor, ha lépést tart a karbantartással és megfelelően tárolja őket. A vásárlók gyakran keresnek jól karbantartott modelleket másodlagos használatra, ami segít a kezdeti költség jelentős részének megtérülésében, ha úgy dönt, hogy frissíteni.
Testreszabási beállítások
A kínai gyártók testreszabási lehetőségek széles skáláját kínálják mind a 60HP, mind a 70HP traktorokhoz. Gépét egyedi igényeihez szabhatja, akár a növénytermesztésre, az állattenyésztésre vagy a speciális gazdálkodásra összpontosít.
| Testreszabási lehetőség | Leírása |
|---|---|
| Hátsó hárompontos felfüggesztési rendszer | Javítja a stabilitást és a vezérlést a különböző eszközökhöz |
| Többfunkciós többutas szelepek | Kibővíti a kompatibilitást a különböző mellékletekkel |
| Front-End rakodók | Fogantyúk emelése és anyagmozgatás |
| Kotró Kotrógépek | Támogatja az ásási és ásatási feladatokat |
| Tárcsás ekék, boronák, forgó talajművelők | Felkészíti a talajt az ültetéshez |
| Permetezők és vetőgépek | Fokozza az ültetést és a növénygazdálkodást |
| Rizsátültető/betakarító eszközök | Rizstermesztésre specializálódott |
| Burgonya betakarítók, kaszáló eszközök | Diverzifikálja a farm működését |
| Téli hóeltakarító kefék | A téli hónapokban megtisztítja a havat |
| Szénabálázók és magvetők | Támogatja a széna - és vetőmagtermelést |
További információkat fedezhet fel a traktorok testreszabásáról és értékmegőrzéséről a Farm Progressnél, vagy csatlakozhat a megbeszélésekhez Reddit r/gazdálkodása.

Megbízhatóság és karbantartás
Tartósság
Építsd Minőség
Te elvárod a magadét felszerelés, hogy ellenálljon a keménynek terepviszonyok és napi használat Az Qilu-től származó 60HP és 70HP modellek egyaránt robusztus keretekkel, megerősített tengelyekkel és kiváló minőségű acél alkatrészekkel rendelkeznek Ezek a traktorok nehéz munkaeszközöket és durva terepet kezelnek anélkül, hogy a kopás korai jeleit mutatnák. Az észak-kínai gazdálkodók jelentése szerint három év folyamatos használat után a festék és a szerkezeti részek sértetlenek maradnak, még gyakori sárnak és esőnek való kitettség esetén is.
Tipp:
A rendszeres takarítás és fedél alatti tárolás segít megőrizni a traktor felületét és megelőzni a rozsdásodást.
Gyakori kérdések
A rutin karbantartás segít elkerülni a legtöbb problémát, de néhány probléma bármelyik géppel felmerülhet Az alábbi táblázat összefoglalja a gyakori karbantartási feladatokat és azok gyakoriságát, a felhasználói visszajelzések és a szervizrekordok alapján:
| Kiadás/feladat | Frekvencia | Tipikus költség (USD) | Jegyzetek |
|---|---|---|---|
| Olaj és szűrőcsere | 250 óránként | $30 ATLASZ$50 | Megakadályozza a motor kopását |
| Hidraulika Folyadék Ellenőrzés | 500 óránként | $20 ATLASZ$40 | Biztosítja a zökkenőmentes működést |
| Gumiabroncs csere | Minden 2-3 év | $200 ATLASZ$350/készlet | Tereptől függ |
| Elektromos ellenőrzések | Évente | $10 ARCL$20 | Egyszerű DIY ellenőrzés |
A legtöbb tulajdonos minimális állásidőről számol be Több valós karbantartási élményt találhat az AgTalk Fórumokon és Reddit r/traktor.
Karbantartás Könnyű
Alkatrészek Elérhetőség
Minimalizálni szeretné a késéseket, amikor javításra van szükség. Kínában, cserealkatrészek beszerzése 60HP és 70HP traktorok egyértelmű. A gyártók és beszállítók fenntartják a állandó ellátási lánc ezeknél a modelleknél, így gyorsan hozzáférhet a lényeges alkatrészekhez.
- 60HP és 70HP traktorok széles körben elérhetők, jelezve erős alkatrészek támogatása.
- Több beszállító felsorolja ezeket a modelleket, biztosítva, hogy legyen beszerzési lehetősége.
- Létezik egy megbízható ellátási lánc, amely távoli területeken is elérhetővé teszi a cserealkatrészeket.
Javítások
A legtöbb rutinjavítást elvégezheti saját maga vagy a helyi szerelők segítségével Mindkét modell egyszerű kialakítása lehetővé teszi a gyors javításokat, például a szűrők vagy övek cseréjét, a bonyolultabb problémákhoz a hivatalos szervizközpontok szakmai támogatást nyújtanak. Sok gazdálkodó értékeli az egyértelmű kézikönyveket és online forrásokat, amelyek végigvezetik őket az alapvető hibaelhárításon.
Esetpélda:
Egy hebei gazda két órán belül kicserélt egy hidraulikus tömlőt a 70 LE-s traktorán helyi forrásból származó alkatrészekkel, minimalizálva a betakarítás alatti állásidőt.
Támogatás és garancia
Szolgáltatási hálózat
Ön profitál az Qilu kiterjedt szervizhálózatából A cég a egyablakos mezőgazdasági gépberendezés program, professzionális személyzettel, akik készen állnak az Ön segítségére. Értékesítés utáni rendszerük fedezi a nem megfelelő termékek javítását, cseréjét és visszatérítését. A globális ügynökök és a helyi szervizközpontok biztosítják, hogy időben támogatást kapjon, bárhol is működjön.
- Egyablakos szolgáltatás minden mezőgazdasági gépigényhez
- A professzionális értékesítési munkatársak átfogó megoldásokat kínálnak
- Garancia a javításra, cserére és visszatérítésre
- Tökéletes értékesítés utáni szolgáltatási rendszer a globális ügynökök számára
Garancia Feltételek
Az Qilu erős garanciális lefedettséggel áll termékei mögött Mind a 60HP, mind a 70HP traktorokra kétéves garanciát kap, Ha egy alkatrész meghibásodik, a vállalat 24 órán belül ingyenesen küld cserét Ez az elkötelezettség csökkenti a kockázatát, és nyugalmat biztosít a forgalmas évszakokban.
- Két év garancia mindkét modellre
- Ingyenes pótalkatrészek 24 órán belül kiszállításra kerülnek a garanciális igények miatt
Megjegyzés:
További információkat tudhat meg a Farm Progress garanciális irányelveiről és felhasználói élményeiről, és csatlakozhat a megbeszélésekhez Reddit r/gazdálkodása.
Alkalmasság a gazdaságtípusokhoz
Kisgazdaságok
Legjobb Fit
Ön egy kis gazdaságot üzemeltet, ezért olyan berendezésekre van szüksége, amelyek egyensúlyban tartják az erőt, a hatékonyságot és a költségeket. A legtöbb kis gazdaság számára a 60HP traktor biztosítja a sokoldalúság és a megfizethetőség ideális kombinációját A napi feladatokat, mint a szántás, a talajművelés, a kaszálás és a könnyű vontatás anélkül, hogy túlzott mértékben befektetnénk a felesleges lóerőbe, a kompakt méret lehetővé teszi, hogy könnyedén manőverezzen szűk parcellák, gyümölcsösök vagy üvegházak körül.
A gazdálkodók gyakran kérdezik, hogy melyik lóerő-tartomány működik a legjobban kisüzemi műveleteknél Az alábbi táblázat a felhasználói visszajelzéseken és teljesítményadatokon alapuló tipikus ajánlásokat foglalja össze:
| Lóerő tartomány | Alkalmazások |
|---|---|
| 15 20 LE | Kis földterület és kert üzemeltetés |
| 21 35 LE | Szubkompakt és alsó kategóriás segédprogram feladatok |
| 36 50 LE | Rendszeres közüzemi traktorok |
| 51 90 LE | Nagyobb közüzemi traktorok, igényes munkák |
Látod, hogy a 60HP a felső végén ül a kis gazdaságok számára, így extra kapacitást ad a nehezebb eszközökhöz vagy a jövőbeni bővítéshez. Sok kis gazdaság tulajdonosa arról számol be, hogy egy 60HP-s modell mindent kezel a zöldségágyások előkészítésétől a legelők kaszálásáig és a termékek szállításáig.
Esettanulmány:
Egy 12 hektáros vegyes felhasználású farmon Jiangsuban 60 LE-s traktort használ a tavaszi talajműveléshez, a nyári kaszáláshoz és az őszi betakarítási szállításhoz. A gép mérete és teljesítménye lehetővé teszi, hogy hatékonyan végezzen minden szezonális feladatot, miközben alacsonyan tartja az üzemanyag- és karbantartási költségeket.
Ha további betekintést szeretne kapni a traktor méretének a mezőgazdasági területhez való igazításáról, áttekintheti a Farm Progress irányelveit, vagy csatlakozhat a megbeszélésekhez Reddit r/gazdálkodása.
Közepes gazdaságok
Teljesítmény kontra költség
A közepes méretű gazdaságok gondos egyensúlyt igényelnek a lóerő és a befektetés között. Gyakran nagyobb mezőket, nehezebb eszközöket és hosszabb munkanapokat kezel. Ebben a forgatókönyvben a 70HP traktor kiemelkedik, mint a legjobb illeszkedés Az extra teljesítmény lehetővé teszi, hogy szélesebb ekéket húzzon, nagyobb vetőgépeket működtessen, és nehezebb terheket szállítson, mindezt a hatékonyság megőrzése mellett.
Túlköltekezés nélkül szeretné maximalizálni a termelékenységet A 70HP modell rugalmasságot biztosít mind a rutin, mind az igényes feladatok kezeléséhez, Három aljú ekéket, nagyobb kaszákat vagy takarmánykeverőket rögzíthet, ami csökkenti a teljes munkaidőt A 60HP és 70HP modellek közötti költségkülönbség minimális marad, így nagyobb képességet nyer a befektetés szerény növelésére.
Esetpélda:
Egy 40 hektáros búza - és kukoricafarmon 70 LE-s traktorra frissítesz A talajművelést és a 25% ültetését gyorsabban fejezed be, mint az előző 60 LE-s modelled, így időt szabadít fel a termésgazdálkodásra és a berendezések karbantartására.
További adatokat a közepes gazdaságok traktorméretezéséről a TractorData és az AgTalk Fórumokon talál.
Nagy farmok
Korlátozások
A nagy gazdaságok egyedi kihívásokat jelentenek Ön nagy területtel, nagy teherbírású eszközökkel és nagy munkaterheléssel kezeli, Míg egy 70 LE-s traktor számos feladathoz szilárd teljesítményt nyújt, előfordulhat, hogy nagyon nagy eszközökkel vagy folyamatos nagy igénybevétel mellett eléri a határait, mélyszántáshoz, többsoros ültetéshez vagy nagyüzemi betakarításhoz szükség lehet még nagyobb lóerős traktorok figyelembevételére.
Azonban továbbra is használhatja a 60HP és 70HP modelleket támogató szerepkörökhöz, például kaszáláshoz, könnyű szállításhoz vagy másodlagos talajműveléshez. Sok nagy mezőgazdasági üzemeltető tartja ezeket a traktorokat a flottájában a rugalmasság és a tartalék érdekében a főszezonokban.
| Farm mérete | Ajánlott Traktor HP | Elsődleges felhasználási esetek |
|---|---|---|
| Kicsi (<20 ac) | 25 60 LE | Minden fő feladat |
| Közepes (20 60) | 60,90 LE | Fő terepmunka, nehéz munkaeszközök |
| Nagy (>60 ac) | 90+ LE | Elsődleges talajművelés, nagy telepítés |
Tipp:
Használja 70 LE-s traktorát olyan feladatokhoz, mint a kaszálás, műtrágyaszórás vagy anyagszállítás, miközben a nagyobb lóerős gépeket a legigényesebb munkákra is lefoglalja.
Ha további útmutatást szeretne kapni a nagy gazdaságok gépeinek kiválasztásához, látogasson el a Farm Progress oldalra, vagy lépjen kapcsolatba más nagytermelőkkel Reddit r/traktor.
Termény kontra állattenyésztés
Feladat ajánlások
Amikor a 60HP és a 70HP modellek közül választ, figyelembe kell vennie a mezőgazdasági kocatermesztés vagy az állattenyésztés kezelésének elsődleges fókuszát Minden egyes művelettípus egyedi igényeket támaszt a berendezésével szemben Ezen különbségek megértése segít kiválasztani a megfelelő traktort a napi feladataihoz.
Növénytermesztő gazdaságok esetében:
Gyakran következetes erőre van szüksége a szántóföldi munkákhoz, például a szántáshoz, a talajműveléshez, az ültetéshez és a betakarításhoz. A 60 LE-s traktor könnyedén kezeli a kis és közepes parcellákat, kétfenékű ekéket, mérsékelt vetőgépeket és forgó talajművelőket Ez a beállítás jól működik a zöldségtermesztők, a kis gabonatermelők és a speciális növénytermesztő gazdaságok számára Ha nagyobb szántóföldeket kezel, vagy szélesebb eszközöket szeretne húzni, a 70 LE-s modell extra lóerőt ad a munkák gyorsabb befejezéséhez, háromfenékű ekéket, nagyobb fúrókat és nehezebb permetezőket működtethet. Ez az előny a csúcs ültetési és betakarítási szezonok során válik világossá, amikor az idő kritikus.
Esettanulmány:
Egy 30 hektáros búzafarmon 60HP traktort használsz tavaszi talajműveléshez és vetéshez A gép hatékonyan befejezi a munkát, Amikor 55 hektárra bővíted, frissítesz egy 70HP modellre A megnövelt teljesítmény lehetővé teszi, hogy szélesebb vetőgépet húzzon, csökkentve az ültetési időt 25%-vel.
Állattenyésztési műveletekhez:
Az állattartó gazdaságok sokoldalúságot igényelnek A takarmány mozgatása, a trágya kezelése, a széna szállítása és a legelők karbantartása A 60 LE-s traktor a szűk helyeken, például az istállókban és az etetőhelyeken jeleskedik. A napi házimunkákhoz, például a tollak tisztításához, a kis négyzet alakú bálák mozgatásához és a takarmánykeverők működtetéséhez használhatja. Nagyobb állományok vagy intenzívebb műveletek esetén a 70 LE-s modell nagyobb emelőképességet kínál, és támogatja a nehezebb tartozékokat. A nagy körbálákat kezelheti, nagyobb trágyaszórókat üzemeltethet, és kisebb erőfeszítéssel kezelheti az ömlesztett takarmányszállításokat.
| Feladat | 60HP modell | 70HP modell |
|---|---|---|
| Szántás (2 aljú) | ✔️ | ✔️ |
| Szántás (3 aljú) | ❌ | ✔️ |
| Vetés (közepes fúró) | ✔️ | ✔️ |
| Vetés (nagy fúró) | ❌ | ✔️ |
| Mozgó kis négyzet alakú bálák | ✔️ | ✔️ |
| Nagy körbálák emelése | ❌ | ✔️ |
| Működő takarmánykeverők | ✔️ | ✔️ |
| Futó nagy trágyaszóró | ❌ | ✔️ |
📝 Tipp:
Illessze traktora lóerejét a legnehezebb rendszeres feladatához A vegyes felhasználású gazdaságok számára a 70HP modell rugalmasságot biztosít mind a termény, mind az állattenyésztési munkákhoz.
További szempontok:
Azt is meg kell gondolni, hogy milyen típusú eszközöket tervez használni A 70HP traktor a tartozékok szélesebb skáláját támogatja, ami növeli a gazdaság alkalmazkodóképességét Ha azt tervezi, hogy bővíti működését vagy diverzifikálja tevékenységét, a nagyobb lóerőbe való befektetés megtakaríthatja a jövőbeni frissítési költségeket.
Részletesebb összehasonlításért és felhasználói élményért látogasson el a Farm Progress oldalra, vagy csatlakozzon a megbeszélésekhez Reddit r/gazdálkodása.
Felhasználói élmények
60HP Traktor Visszajelzés
Pozitívumok
Meg fogja találni, hogy sok kis farm tulajdonos dicséri a 60HP modell sokoldalúsága és könnyű kezelhetősége miatt az üzemeltetők gyakran megemlítik, hogy a kompakt méret lehetővé teszi a szűk helyeken, például gyümölcsösökben vagy kis zöldségparcellákban történő manőverezést Az üzemanyag-hatékonyság kiemelkedik, különösen a könnyű talajművelés vagy kaszálás hosszú napjai alatt. Az egyik Jiangsu-i gazda arról számolt be, hogy 12 hektáros telkén minden tavaszi terepmunkát csak egy tank üzemanyaggal végezhet. Az ergonomikus fülke kialakítása pozitív visszajelzést kap a fáradtság csökkentésére a hosszabb műszakok során. Sok felhasználó is értékeli az egyszerű karbantartást, megjegyezve, hogy a rutin szervizfeladatok ritkán igényelnek szakmai segítséget.
“A 60 LE-s traktoromat a szántástól a termékek vontatásáig mindenre használom. Megbízható és könnyen javítható, ha valami elromlik.”
et Zöldségtermesztő, Shandong
Panaszok
Egyes felhasználók aggodalmukat fejezik ki a 60 LE-s modell nehezebb munkagépekkel kapcsolatos korlátai miatt. Ha megpróbál háromfenékű ekét húzni vagy nagy takarmánykeverőt működtetni, észreveheti a motor küzdelmeit. Néhány gazdálkodó megemlíti, hogy nedves vagy dombos körülmények között végzett munka a traktort a határáig tolhatja. Míg a legtöbb javítás egyszerű, bizonyos hidraulikus alkatrészek beszerzése néha hosszabb időt vesz igénybe távoli területeken.
70HP Traktor Visszajelzés
Pozitívumok
A közepes méretű mezőgazdasági üzemek üzemeltetői gyakran kiemelik a 70HP traktor teljesítményét és alkalmazkodóképességét A szélesebb munkagépeket, például háromfenékű ekéket vagy nagyobb vetőgépeket rögzíthet, és gyorsabban befejezheti a terepmunkát A megnövelt vontatási kapacitás értékesnek bizonyul a betakarítás során, különösen nehéz gabona utánfutók mozgatásakor. Henan egyik felhasználója megosztotta, hogy a 70HP modellre való frissítés 25%-vel csökkentette a talajművelési idejét egy 40 hektáros búzafarmon A fejlett hidraulikus rendszer és a többszörös TLT sebesség opciók lehetővé teszik a szélesebb körű rögzítések kezelését. Sok felhasználó azt is megjegyzi, hogy az intelligens felügyeleti rendszer segít megelőzni az állásidőt azáltal, hogy figyelmezteti Önt a karbantartási igényekre korán.
| Jellemző | 60HP Felhasználói értékelés | 70HP Felhasználói értékelés |
|---|---|---|
| Manőverezhetőség | 4.7/5 | 4.2/5 |
| Teljesítmény a berendezésekhez | 4.1/5 | 4.8/5 |
| Üzemanyag hatékonyság | 4.6/5 | 4.3/5 |
| Karbantartás Könnyű | 4.5/5 | 4.4/5 |
Panaszok
Néhány felhasználó megemlíti, hogy a 70HP modell több üzemanyagot fogyaszt a nehéz munka során Ha főként kis parcellákon működik, akkor a nagyobb méretet kevésbé kényelmesnek találhatja szűk helyeken Egyes gazdálkodók arról számolnak be, hogy a fejlett funkciók, például az intelligens felügyeleti rendszer kezdeti tanulási görbéje extra időt igényel.
Gyakorlati tanácsok
Traktorválasztását a leggyakoribb és legnehezebb feladataihoz kell igazítania Ha változatos terményekkel rendelkező kis gazdaságot irányít, a 60HP modell kiváló értéket és egyszerűséget kínál Közepes gazdaságok vagy nehezebb eszközökkel végzett műveletek esetén a 70HP modell biztosítja a szükséges teljesítményt és hatékonyságot Vásárlás előtt mindig fontolja meg jövőbeli bővítési terveit A rendszeres karbantartás és a megfelelő tárolás mindkét modell élettartamát meghosszabbítja További felhasználói történetek és technikai megbeszélések érdekében látogasson el az AgTalk Fórumokra ill Reddit r/traktor.
🛠️ Tipp:
Vezessen karbantartási naplót és ütemezze be a rutinellenőrzéseket. Ez a szokás megakadályozza a váratlan meghibásodásokat, és maximalizálja a traktor viszonteladási értékét.
Láttad, hogy az egyes Traktor modellek hogyan illeszkednek a különböző gazdaságméretekhez és feladatokhoz A 60HP opció a legjobban működik a kis gazdaságok és a könnyebb munkaterhelések számára A 70HP modell nagyobb erőt ad a közepes gazdaságok és a nehezebb eszközök számára, Tekintse át napi feladatait és jövőbeli terveit, mielőtt úgy döntene, hogy a legjobb eredmény érdekében konzultáljon egy helyi kereskedővel, vagy tesztelje mindkét modellt a földjén További szakértői tanácsokat találhat a TractorData-ról, vagy csatlakozhat a megbeszélésekhez Reddit r/gazdálkodása.
GYIK
Milyen méretű farm profitál a legjobban egy 60 LE-s traktorból?
A legjobb eredményeket kapod a 60HP traktor a 20 hektár alatti kis gazdaságokban Ez a méret hatékonyan kezeli a napi feladatokat, például a talajművelést, a kaszálást és a könnyű vontatást. További útmutatásért ellenőrizze a TractorData-t.
Mikor érdemes 70HP-s traktort választani 60HP helyett?
Ki kellene választania a 70HP traktor ha közepes gazdaságokat (20 60 hektár) kezel, vagy nehezebb eszközöket használ. Az extra teljesítmény lehetővé teszi, hogy gyorsabban fejezze be a szántást, a vetést és a vontatást, különösen a főszezonokban.
Hogyan viszonyulnak az üzemanyagköltségek a 60HP és a 70HP traktorok között?
Egy 60 LE-s traktor kevesebb üzemanyagot használ óránként a könnyű munkákhoz.70 LE-s traktor gyorsabban végzi el a nehéz feladatokat, ami ellensúlyozhatja a magasabb óránkénti üzemanyag-felhasználást Lásd az alábbi táblázatot
| Modell | Átl. Üzemanyag felhasználás (L/óra) | Feladathatékonyság (ha/óra) |
|---|---|---|
| 60 LE | 4.5–5.0 | 0.8–1.0 |
| 70 LE | 5.5–6.2 | 1.1–1.3 |
Mindkét traktoron ugyanazokat a munkagépeket tudja használni?
A legtöbb szabványos munkaeszköz 60 LE és 70 LE traktorhoz is illeszkedik Ellenőriznie kell a munkaeszköz lóerőigényét A 70 LE-s modell szélesebb ekéket, nagyobb vetőgépeket és nehezebb tartozékokat támogat, így nagyobb rugalmasságot biztosít.
Milyen karbantartási feladatokat érdemes rendszeresen elvégeznie?
250 óránként érdemes olajat és szűrőket cserélni, 500 óránként ellenőrizni a hidraulikafolyadékot, és évente ellenőrizni a gumiabroncsokat Karbantartási napló vezetése segít megelőzni a meghibásodásokat További tippekért látogasson el az AgTalk Fórumokra.
Hogyan befolyásolja a traktor súlya a talaj tömörödését?
A nehezebb traktorok növelhetik a talaj tömörödését, ami csökkentheti a terméshozamot A gumiabroncsnyomás beállításával és szélesebb gumiabroncsok használatával minimalizálhatja a tömörödést. Mindig igazítsa a traktor tömegét a szántóföldi körülményekhez.
Milyen garanciális támogatást kap ezekkel a traktorokkal?
Mindkét modellre kétéves garanciát kap Ha egy alkatrész meghibásodik, a gyártó 24 órán belül cserét szállít Ez a támogatás csökkenti az állásidőt a forgalmas évszakokban.
Hol találhat több felhasználói élményt és tanácsot?
Valós visszajelzéseket olvashat, és csatlakozhat a megbeszélésekhez Reddit r/gazdálkodása és a Farm Progress. Ezek a platformok gyakorlati tippeket kínálnak tapasztalt üzemeltetőktől.



