Benvinguts a Shandong Qilu Industrial Co., Ltd

Tractor Choice Xina 60HP fàbrica vs 70HP per a granges
Comparació de tractors QL-60HP i QL-70HP
Exploreu diferències clau entre els tractors 60HP i 70HP.
| Característiques | Tractor QL-60HP | Tractor QL-70HP |
|---|---|---|
| Cavall | 60 cavalls de potència per a tasques lleugeres. | 70 cavalls de potència per a tasques més pesades. |
| Pes | Pesa 1828 kg per a l'estabilitat. | Pesa 1800 kg, una mica més lleuger. |
| Eficiència Hidràulica | 30% augment d'eficiència. | 30% augment d'eficiència. |
| Sistema de conducció | Conducció robusta 4×4 per a tracció. | Conducció robusta 4×4 per a tracció. |
| Opcions de velocitat PTO | Opcions estàndard de velocitat PTO. | 540/720rpm o opcions 540/1000rpm. |
| Disseny de cabina | El disseny ergonòmic redueix la fatiga. | El disseny ergonòmic redueix la fatiga. |
| Eficiència del Combustible | Menor ús de combustible per a treballs lleugers. | Un major consum de combustible però un treball més ràpid. |
| Rang de preus | Costos entre $7,000-$10,000. | Costos entre $7,000-$10,000. |
| Manteniment | Manteniment senzill, costos baixos. | Manteniment senzill, costos baixos. |
| Versatilitat | Ideal per a petites explotacions. | Millor per a les explotacions mitjanes. |
Per a la majoria de granges, trobareu que el model 70HP ofereix un avantatge clar quan necessiteu energia addicional per a instruments més grans o tasques més exigents, mentre que la versió 60HP satisfà les necessitats d'operacions més petites de manera eficient. La vostra elecció depèn de diverses factors clau això dóna forma a la seva satisfacció i productivitat a llarg termini.
| Factor | Per què importa per a la vostra elecció del tractor |
|---|---|
| Potència | Assegura que pot manejar instruments i tasques més pesats |
| Cost | Impacte en la seva inversió i despeses contínues |
| Fiabilitat | Redueix el temps d'inactivitat i les preocupacions de reparació |
| Mida de granja | Aparella la sortida del tractor a la teva superfície terrestre |
| Requisits de la tasca | Alinea funcions amb les teves operacions diàries |
Avaluar cada factor per adaptar el tractor adequat a les seves necessitats específiques.
Principis clau
- Trieu un tractor de 70HP per a granges més grans o tasques més pesades. Proporciona més potència per a instruments exigents.
- Seleccioneu un tractor de 60HP per a petites granges. Gestiona de manera eficient tasques lleugeres a moderades sense gastar excessivament.
- Considereu la mida de la vostra granja i la càrrega de treball. Combineu la potència del tractor amb les vostres operacions diàries per obtenir un rendiment òptim.
- Avaluar el cost de la propietat. Factor en el preu de compra, eficiència de combustible i manteniment a l'hora de triar un tractor.
- Utilitzeu el sistema de conducció 4×4 per a una millor tracció. Aquesta característica millora l'estabilitat en terrenys irregulars o humits.
- El manteniment regular allarga la vida útil del tractor. Programeu els canvis d'oli i comproveu el fluid hidràulic per evitar avaries.
- Exploreu opcions de personalització. Adapta el teu tractor per adaptar-se a necessitats agrícoles específiques, ja sigui per a cultius o bestiar.
- Monitoritzar l'ús de combustible i l'eficiència de la tasca. Un tractor de 70HP pot consumir més combustible, però pot completar les tasques més ràpidament, estalviant temps.
Potència del tractor i especificacions
Sortida del motor
Comparació de potència de cavall
Quan compareu els tractors QL-60HP i QL-70HP, veieu una clara diferència en la potència del motor. El QL-60HP ofereix 60 cavalls de potència, que s'adapta a la majoria de tasques agrícoles diàries, com ara llaurar, llaurar i transportar la llum. El QL-70HP augmenta amb 70 cavalls de potència, donant-vos més poder d'estirament per a instruments més grans i càrregues més pesades. Aquesta potència addicional esdevé essencial si gestioneu parcel·les de mida mitjana o necessiteu operar equips com ara arades profundes o sembradores grans.
Exemple de cas:
En una granja de blat de 40 acres a Shandong, el propietari va passar d'un tractor de 60 CV a un de 70 CV. L'augment de la potència li va permetre tirar una grada de disc més àmplia, reduint el seu temps de conreu el 20%. Aquest canvi va millorar la seva eficiència durant la temporada de plantació ocupada.
Eficiència del motor
Tant els tractors QL-60HP com QL-70HP disposen de motors d'alta eficiència i estalvi d'energia. Aquests motors es troben Normes d'emissions Euro III, el que significa que vostè opera amb menor impacte ambiental i complir amb la normativa internacional. Podeu veure la comparació d'emissions a continuació:
| Tractor HP | Estàndard d'emissió |
|---|---|
| 60HP | Euro III |
| 70HP | Euro III |
Et beneficies de l'estalvi de combustible i de la reducció d'emissions, que és especialment important si fas funcionar el teu tractor durant llargues hores durant les temporades punta. El sistema de monitorització intel · ligent en ambdós models t'ajuda a fer un seguiment del rendiment del motor en temps real, de manera que puguis ajustar el teu funcionament per obtenir la màxima eficiència.
Mida i Pes
Dimensions
La mida física i el pes del vostre tractor afecten el bé que s'ajusta a la disposició de la vostra granja i al tipus de sòl amb què treballeu. Aquí teniu una comparació ràpida de les especificacions típiques dels tractors de 60 CV:
| Especificació | Tractor de 60HP |
|---|---|
| Pes | 1828 kg |
| Especificacions de pneumàtics | Front: 6.5-16; Contra: 11.2-24 |
| Base de rodes | 1965 mm |
| Alt. Pes | 1670 kg (sol), 1900 kg (cabina) |
El model QL-70HP pesa uns 1800 kg, amb dimensions similars però ofereix més opcions de pneumàtics per a diferents terrenys. Hauríeu de tenir en compte el vostre espai d'emmagatzematge i les necessitats de transport a l'hora de triar entre aquests models.
Maniobrabilitat
El pes i la mida influeixen en la facilitat amb què maniobreu el vostre tractor, especialment en camps ajustats o al voltant d'obstacles. Els tractors més pesats poden compactar més el sòl, cosa que pot afectar els rendiments dels cultius al llarg del temps. La taula següent resumeix l'impacte del pes:
| Tipus d'evidència | Descripció |
|---|---|
| Compactació del sòl | L'augment del pes pot provocar una major compactació del sòl, afectant la salut del sòl. |
| Maniobrabilitat | Els tractors més pesats poden ser menys maniobrables i utilitzar més combustible. |
Podeu reduir la compactació del sòl ajustant la pressió dels pneumàtics i repartint la càrrega. La distribució adequada del pes i la gestió dels pneumàtics us ajuden a mantenir la maniobrabilitat, fins i tot amb una màquina més pesada.
Conducció i hidràulica
Sistema 4×4
Tant els tractors QL-60HP com QL-70HP vénen equipats amb un robust sistema de transmissió 4×4. Aquesta característica distribueix potència a les quatre rodes, la qual cosa us proporciona una tracció millorada en terrenys humits, fangosos o irregulars. Els avantatges d'un sistema 4×4 inclouen:
| Benefici | Descripció |
|---|---|
| Tracció millorada | La potència a totes les rodes millora l'adherència a superfícies relliscoses o muntanyoses. |
| Millor estabilitat | La distribució del pes evita la inclinació, garantint la seguretat en pendents i terrenys accidentats. |
Si treballes en arrossars, regions muntanyoses o després de fortes pluges, notaràs la diferència d'estabilitat i control.
Característiques Hidràuliques
El sistema hidràulic avançat en ambdós models augmenta l'eficiència de treball fins a 30%. Podeu aixecar, baixar i operar una àmplia gamma d'instruments amb precisió. L'embragatge de doble acció i el canvi de llançadora fan que els canvis de marxa siguin suaus, reduint la fatiga de l'operador. El sistema de monitorització intel·ligent us manté informat sobre el rendiment hidràulic, de manera que podeu abordar problemes abans que afectin el vostre treball.
Consell:
Per a les granges que canvien entre llaurada, sembra i transport, la versatilitat hidràulica d'aquests tractors us estalvia temps i esforç.
Si voleu explorar més sobre les especificacions del tractor i les millors pràctiques, podeu visitar TractorData o unir-vos a les discussions sobre AgTalk Forums.
Rendiment del tractor en tasques agrícoles
Llaurada i conreu
Profunditat i Velocitat
Necessites un tractor que pugui trencar el terreny de manera eficient i mantenir una profunditat constant. QL-60HP maneja llaurada lleugera a moderada amb facilitat, el que el fa ideal per a parcel·les petites i mitjanes. Podeu esperar un rendiment constant amb una arada de dos fons, arribant a profunditats de treball de fins a 20 cm. El QL-70HP ofereix més cavalls de potència, la qual cosa us permet tirar instruments més amples i aconseguir una major profunditat i velocitat de conreu. En camps de mida mitjana, podeu enganxar una arada de tres fons i mantenir un ritme més ràpid, reduint les hores de treball totals.
| Model | Amplada màxima de l'arada | Profunditat típica | Avg. Velocitat (km/h) | Idoneïtat de la mida del camp |
|---|---|---|---|---|
| QL-60HP | 2-inferior | 15-20 cm | 4.5–5.5 | Petit/mitjà |
| QL-70HP | 3-inferior | 18-22 cm | 5.5–6.5 | Mitjà/Gran |
Estudi de cas:
En una granja de verdures de 25 acres, utilitzeu el QL-60HP per al conreu de molla. El tractor completa la feina en 12 hores. Quan canvieu al QL-70HP, acabeu en només 9 hores a causa de la capacitat de tirar una arada més ampla i mantenir una velocitat més alta.
Manipulació del terreny
Les condicions de camp sovint canvien amb la temporada. El sistema de conducció 4×4 en ambdós models us dóna tracció en terrenys humits, desiguals o inclinats. El QL-70HP, amb la seva potència més alta, gestiona sòls més pesats i pendents suaus de manera més eficaç. Si feu una granja en regions muntanyoses o després de fortes pluges, notareu que el QL-70HP manté la velocitat i l'estabilitat on els tractors de menor potència poden lluitar.
Consell:
Ajusteu la pressió dels pneumàtics i seleccioneu el tipus de pneumàtic adequat per al sòl per maximitzar la tracció i minimitzar la compactació.
Contenció i transport
Capacitat de càrrega
Sovint necessiteu moure els cultius collits, fertilitzants o equips per la vostra propietat. El QL-60HP admet càrregues moderades, el que el fa adequat per a tasques de transport diàries en granges petites. El QL-70HP augmenta la vostra capacitat de transport, deixant-vos remolcar remolcs més grans o instruments més pesats sense esforç.
| Model | Pes màxim del remolc (kg) | Càrrega típica (kg) | Idoneïtat |
|---|---|---|---|
| QL-60HP | 2,000 | 1,200–1,500 | Petites/Mitjanes Granges |
| QL-70HP | 2,800 | 1,800–2,200 | Granges mitjanes/grans |
Estudi de cas:
En una granja de gra de 50 acres, utilitzeu el QL-70HP per transportar remolcs de gra complets des del camp fins a l'emmagatzematge. La major capacitat de remolc redueix el nombre de viatges, estalviant-vos combustible i temps durant la collita.
Ús de combustible
L'eficiència del combustible afecta els vostres costos operatius. Tots dos models disposen de motors d'estalvi d'energia, però el QL-60HP consumeix menys combustible per hora sota càrregues lleugeres. El QL-70HP utilitza més combustible quan es treballa a plena capacitat, però completeu les tasques més ràpidament, cosa que pot compensar el consum horari més elevat.
| Model | Avg. Ús de combustible (L/hr) | Eficiència de la tasca (ha/hr) | Notes |
|---|---|---|---|
| QL-60HP | 4.5–5.0 | 0.8–1.0 | Millor per a càrregues més lleugeres |
| QL-70HP | 5.5–6.2 | 1.1–1.3 | Sortida més alta, acabat més ràpid |
Nota:
Per al transport a gran escala, l'eficiència del QL-70HP en el temps estalviat sovint supera el cost addicional del combustible.
Plantació i sembra
Precisió
La plantació precisa garanteix una aparició uniforme dels cultius. Tots dos tractors ofereixen sistemes hidràulics que us permeten controlar la profunditat i l'espaiat de la sembra. El QL-60HP funciona bé amb jardineres de dues fileres, oferint resultats fiables per a parcel·les petites i mitjanes. El QL-70HP admet plantadors més grans i trepants de llavors més pesats, cosa que us ofereix més flexibilitat per a camps més grans.
Per a la plantació de precisió, utilitzeu el sistema de monitorització intel·ligent per fer un seguiment del rendiment de l'implementació i fer ajustos en temps real.

Idoneïtat del cultiu
Vols fer coincidir el poder del teu tractor amb el teu cultiu i la mida del camp. Per a cultius d'alt rendiment com el blat o el blat de moro, les directrius de la indústria recomanen una potència més alta per a operacions a gran escala. Tanmateix, per a granges petites i mitjanes, tant el QL-60HP com el QL-70HP poden manejar jardineres de dues fileres per al blat de moro i el blat, depenent de les condicions del sòl i del camp.
- Per a granges petites i mitjanes, els tractors amb una potència d'entre 25.660 cavalls són apte per utilitzar una jardinera de blat de moro de dues fileres.
- Per a camps més grans o sòls més pesats, un tractor amb 70 cavalls de potència proporciona un millor rendiment i eficiència.
- Les directrius universitàries suggereixen un mínim de 100 cavalls de potència per a una arada de 6 peus en la producció de cultius d'alt rendiment, però per a la majoria de granges petites i mitjanes, el QL-60HP i el QL-70HP satisfan les necessitats diàries de plantació.
Estudi de cas:
En una granja de blat de moro de 30 acres, utilitzeu el QL-60HP amb una jardinera de dues fileres. Aconsegueix una col·locació constant de llavors i una bona aparició. En un camp de blat de 60 acres, el QL-70HP us permet operar un trepant més gran, cobrint més terreny en menys temps.
Per obtenir més informació sobre el rendiment del tractor en la plantació i el conreu, podeu explorar Farm Progress o unir-vos a les discussions Reddit's r/farming per a experiències d'usuari del món real.
Altres usos agrícoles
Mullat
Sovint necessiteu mantenir pastures, netejar males herbes o gestionar els cultius de cobertura. Tant els models 60HP com 70HP gestionen les tasques de sega de manera eficient, però notareu algunes diferències de rendiment i idoneïtat en funció de la mida i la càrrega de treball de la vostra granja. A les granges petites, el tractor 60HP proporciona prou potència per operar segadores rotatives o segadores d'acabat per al manteniment regular de les pastures. Podeu esperar un funcionament suau i resultats fiables a l'hora de tallar herba o males herbes fins a una densitat moderada.
Si gestioneu una propietat mitjana o més gran, el model 70HP us dóna una avantatge. La potència addicional us permet connectar segadores més amples o més pesades, la qual cosa significa que cobriu més terreny en menys temps. Aquest avantatge es fa evident durant les estacions de creixement màximes quan el creixement ràpid requereix sega freqüent. El tractor de 70HP també gestiona vegetació més densa i terreny irregular amb més facilitat, reduint el risc d'aturada o desacceleració.
Consell:
Per obtenir els millors resultats de sega, coincideixi amb l'amplada de la segadora amb la potència del vostre tractor. Un model de 60HP combina bé amb una segadora rotativa d'1,5 1,8 metres, mentre que un model de 70 CV pot suportar fins a una segadora de 2,1 metres per a una cobertura més ràpida.
| Model de tractor | Amplada recomanada de segadora | Cas de millor ús | Eficiència (ha/hr) |
|---|---|---|---|
| 60HP | 1.501.8 m | Pastures petites/mitjanes | 0.8–1.0 |
| 70HP | 1.802.1 m | Pastures mitjanes/grans | 1.1–1.3 |
Podeu trobar més directrius d'equips de sega a Farm Progress o unir-vos a les discussions sobre els fòrums AgTalk.
Treball de Ramaderia
Les operacions ramaderes requereixen versatilitat i fiabilitat dels vostres equips. Tant els tractors de 60 CV com els de 70 CV destaquen en les tasques diàries relacionades amb el bestiar, però la vostra elecció hauria de reflectir la mida i la càrrega de treball del vostre ramat. A les petites granges d'ús mixt, el model 60HP gestiona fàcilment tasques com moure bales de fenc, netejar bolígrafs i transportar pins. La seva mida compacta i maniobrabilitat el fan ideal per treballar en jardins estrets o al voltant de recintes de bestiar.
Per a ramats més grans o operacions més intensives, el tractor 70HP ofereix una major capacitat d'elevació i eficiència. Podeu manejar bales rodones més pesades, operar mescladors d'alimentació més grans i moure càrregues més voluminoses amb menys tensió a la màquina. El model 70HP també admet accessoris com embolcalls de bales i escampadors de fems, que racionalitza el vostre flux de treball durant les temporades ocupades.
Aquí hi ha algunes tasques habituals que admeten ambdós models més enllà de la llaurada i la plantació:
- Control de males herbes i fecundació durant la temporada de creixement
- Collita amb instruments com ara combinades i empacadores
- Transport a la granja de fenc, productes i fertilitzants
Estudi de cas:
En una granja de bestiar de 35 caps, utilitzeu un tractor de 60 CV per moure petites bales quadrades i netejar bolígrafs. Quan us expandiu a 80 caps, el model 70HP us permet aixecar grans bales rodones i fer funcionar un escampador de fems més gran, estalviant-vos dues hores setmanals durant l'alimentació i la neteja.
| Tasca | 60HP Model d'idoneïtat | 70HP Model d'idoneïtat |
|---|---|---|
| Movent petites bales quadrades | Excel·lent | Excel·lent |
| Aixecament de grans bales rodones | Limitat | Excel·lent |
| Mescladors de pinsos operatius | Bé | Excel·lent |
| Neteja de Pensaments de Ramaderia | Excel·lent | Excel·lent |
| Transport de Fenc/Fertilitzant | Bé | Excel·lent |
Podeu explorar més sobre la compatibilitat dels equips de bestiar a Progressive Cattle o connectar-vos amb altres ramaders Reddit's r/Tractor.
🐄 Nota:
Les dues mides de tractor són versàtils i s'adapten bé per a granges d'ús mixt. Trieu el model que coincideixi amb la vostra càrrega de treball actual i futura pel millor valor a llarg termini.
Cost i Valor
Preu de compra
Rang de preus de 60HP
Quan considereu la inversió inicial, el tractor de 60HP ofereix un punt d'entrada rendible per a petites i mitjanes granges. La majoria de les fàbriques xineses valoren aquests models entre US$7,000.00 i US$10,000.00. Aquesta gamma li permet accedir a maquinària fiable sense esforçar el seu pressupost. Molts agricultors trien el model 60HP en començar o ampliar la seva flota per a tasques més lleugeres.
Rang de preus de 70HP
Si el seu funcionament requereix més potència, el tractor de 70HP normalment es troba dins d'un rang de preus similar US$7,000.00 a US$10,000.00. La potència addicional li dóna una major flexibilitat per a instruments més pesats i camps més grans, tot i que manté els seus costos inicials manejables. Vostè pot comparar els preus actuals del mercat en plataformes com TractorData o Fabricat a la Xina.
| Model | Rang de preus (USD) |
|---|---|
| 60HP | $7,0007,$10,000 |
| 70HP | $7,0007,$10,000 |
Exemple de cas:
Un cultivador d'hortalisses a Henan va comprar un tractor de 60 CV per a $8.200, utilitzant-lo per al conreu i el transport. Després d'expandir-se a 60 acres, va invertir en un model de 70HP a $9.500, que va millorar la seva eficiència durant la collita màxima.
Costos d'explotació
Eficiència del Combustible
Els costos del combustible poden augmentar ràpidament, especialment durant les temporades ocupades. Voleu un tractor que coincideixi amb la vostra càrrega de treball. Si utilitzeu una màquina de 100 CV per a una feina que només necessita 60 CV, podeu cremar 20730% més combustible que amb un tractor de 70HP adequat. Les màquines amb poca potència estressen els motors i frenen el vostre treball, mentre que les que tenen una potència malgasten combustible i diners. En combinar la mida del tractor amb les vostres tasques diàries, manteniu les vostres factures de combustible sota control.
- Els tractors de 60HP destaquen en un treball lleuger a moderat, utilitzant menys combustible per hora.
- Els tractors de 70 CV completen treballs pesats més ràpidament, cosa que pot compensar un ús de combustible cada hora una mica més elevat.
Manteniment
Tant els tractors de 60HP com els de 70HP de les principals fàbriques xineses presenten dissenys senzills i components duradors. Et beneficies de baixos costos de manteniment i fàcil accés a peces de recanvi. El servei de rutina, com ara canvis d'oli i substitucions de filtres, segueix sent assequible. Molts propietaris informen d'un temps d'inactivitat mínim i reparacions ràpides, que mantenen la teva operació funcionant sense problemes.
Consell:
Programeu controls de manteniment regulars per allargar la vida útil del vostre tractor i evitar despeses inesperades.
Valor a llarg termini
Revenda
Vols que la teva inversió mantingui valor al llarg del temps. Tant els tractors de 60HP com de 70HP conserven un fort valor de revenda, sobretot quan estàs al dia amb el manteniment i els emmagatzemes correctament. Els compradors sovint busquen models ben cuidats per a un ús secundari, cosa que us ajuda a recuperar una part important del vostre cost inicial si decidiu actualitzar-los.
Opcions de Personalització
Els fabricants xinesos ofereixen una àmplia gamma d'opcions de personalització tant per a tractors de 60HP com de 70HP. Podeu adaptar la vostra màquina per adaptar-vos a les vostres necessitats úniques, ja sigui que us centreu en la producció de cultius, la ramaderia o l'agricultura especialitzada.
| Opció de personalització | Descripció |
|---|---|
| Sistema de suspensió posterior de tres punts | Millora l'estabilitat i el control de diversos instruments |
| Vàlvules multifunció multifunció multifunció | Amplia la compatibilitat amb diferents accessoris |
| Carregadors frontals | L'aixecament de manipulacions i el moviment del material |
| Excavadores de retroexcavadores | Suporta tasques d'excavació i excavació |
| Arades de disc, fletxes, Tillers rotatius | Prepara el sòl per plantar |
| Ruixadors i Maquinària de sembra | Millora la plantació i la gestió de cultius |
| Eines de trasplantament d'arròs/recol·lecció | Especialitzat en cultiu d'arròs |
| Collites de patata, instruments de sega | Diversifica les operacions agrícoles |
| Pinzells d'eliminació de neu d'hivern | Neteja la neu durant els mesos d'hivern |
| Balers i sembradors de fenc | Suporta la producció de fenc i llavors |
Podeu explorar més sobre la personalització del tractor i la retenció de valor a Farm Progress o unir-vos a les discussions Reddit's r/farming.

Fiabilitat i Manteniment
Durabilitat
Construir Qualitat
Espereu el vostre equip per suportar dur condicions de camp i ús diari. Tant els models 60HP com 70HP de Qilu presenten marcs robusts, eixos reforçats i components d'acer d'alta qualitat. Aquests tractors gestionen instruments pesats i terrenys accidentats sense mostrar signes primerencs de desgast. Els agricultors del nord de la Xina informen que després de tres anys d'ús continu, la pintura i les peces estructurals romanen intactes, fins i tot amb una exposició freqüent al fang i la pluja.
Consell:
La neteja i l'emmagatzematge regulars sota coberta ajuden a preservar l'acabat del tractor i evitar l'òxid.
Problemes comuns
El manteniment de la rutina us ajuda a evitar la majoria de problemes, però poden sorgir alguns problemes amb qualsevol màquina. La taula següent resumeix les tasques de manteniment habituals i la seva freqüència, en funció dels comentaris dels usuaris i dels registres del servei:
| Problema/Tasca | Freqüència | Cost típic (USD) | Notes |
|---|---|---|---|
| Canvi d'oli i filtre | Cada 250 hores | $30:$50 | Evita el desgast del motor |
| Comprovació de fluids hidràulics | Cada 500 hores | $20:$40 | Assegura un funcionament suau |
| Substitució de pneumàtics | Cada 2 3 anys | $200 -$350/conjunt | Depèn del terreny |
| Comprovacions elèctriques | Anualment | $10 -$20 | Inspecció simple de bricolatge |
La majoria dels propietaris informen d'un temps d'inactivitat mínim. Podeu trobar més experiències de manteniment del món real als fòrums AgTalk i Reddit's r/Tractor.
Manteniment Facilitat
Disponibilitat de peces
Voleu minimitzar els retards quan es necessiten reparacions. A la Xina rural, obtenint peces de recanvi Tractors de 60HP i 70HP és senzill. Els fabricants i proveïdors mantenen un cadena de subministrament constant per a aquests models, podeu accedir ràpidament als components essencials.
- Els tractors de 60HP i 70HP estan àmpliament disponibles, indicant suport de peces fortes.
- Diversos proveïdors enumeren aquests models, assegurant-vos que teniu opcions d'aprovisionament.
- Existeix una cadena de subministrament fiable, que fa que les peces de recanvi siguin accessibles fins i tot a zones remotes.
Reparacions
Podeu realitzar la majoria de reparacions rutinàries vosaltres mateixos o amb l'ajuda de la mecànica local. El disseny senzill d'ambdós models permet solucions ràpides, com ara canviar filtres o cinturons. Per a qüestions més complexes, els centres de serveis autoritzats ofereixen suport professional. Molts agricultors aprecien els manuals clars i els recursos en línia que els guien mitjançant la resolució de problemes bàsics.
Exemple de cas:
Un granger de Hebei va substituir una mànega hidràulica al seu tractor de 70 CV en dues hores utilitzant peces d'origen local, minimitzant el temps d'inactivitat durant la collita.
Suport i Garantia
Xarxa de Serveis
Et beneficies de l’extensa xarxa de serveis de Qilu. L’empresa ofereix a programa d'equips de maquinària agrícola únic, amb personal professional preparat per ajudar-vos. El seu sistema postvenda cobreix la reparació, la substitució i el reemborsament de productes deficients. Els agents globals i els centres de serveis locals us asseguren que rebeu suport oportú allà on opereu.
- Servei únic per a totes les necessitats de maquinària agrícola
- El personal professional de vendes ofereix solucions integrals
- Garantia de reparació, substitució i devolució
- Sistema de servei postvenda perfecte per a agents globals
Termes de garantia
Qilu està darrere dels seus productes amb una forta cobertura de garantia. Tant per als tractors 60HP com 70HP, rebeu una garantia de dos anys. Si una peça falla, l'empresa envia un reemplaçament de manera gratuïta en 24 hores. Aquest compromís redueix el vostre risc i us dóna tranquil·litat durant les temporades ocupades.
- Garantia de dos anys per als dos models
- Les peces de recanvi gratuïtes s'envien en un termini de 24 hores per a reclamacions de garantia
Nota:
Podeu obtenir més informació sobre les polítiques de garantia i les experiències dels usuaris a Farm Progress i unir-vos a les discussions sobre Reddit's r/farming.
Idoneïtat per a tipus de granja
Petites Granges
Millor Fit
Opereu una petita granja, de manera que necessiteu equips que equilibrin l'energia, l'eficiència i el cost. Per a la majoria de petites granges, a tractor de 60HP proporciona la combinació ideal de versatilitat i assequibilitat. Podeu gestionar tasques diàries com llaurar, llaurar, tallar i transportar la llum sense sobreinvertir en cavalls de potència innecessaris. La mida compacta us permet maniobrar fàcilment al voltant de parcel·les, horts o hivernacles ajustats.
Els agricultors sovint es pregunten quina gamma de cavalls de potència funciona millor per a operacions a petita escala. La taula següent resumeix les recomanacions típiques basades en els comentaris dels usuaris i les dades de rendiment:
| Rang de potència | Aplicacions |
|---|---|
| 15.220 CV | Petites operacions de terra i jardí |
| 21.335 CV | Tasques d'utilitat subcompactes i de gamma baixa |
| 36750 CV | Tractors d'utilitat regulars |
| 51.990 CV | Tractors de serveis públics més grans, llocs de treball exigents |
Veieu que 60HP es troba a l'extrem superior per a granges petites, cosa que us ofereix una capacitat addicional per a instruments més pesats o expansió futura. Molts propietaris de petites granges informen que un model de 60HP gestiona tot, des de preparar llits d'hortalisses fins a tallar pastures i transportar productes.
Estudi de cas:
En una granja d'ús mixt de 12 acres a Jiangsu, utilitzeu un tractor de 60HP per al conreu de primavera, sega d'estiu i transport de collita de tardor. La mida i l'energia de la màquina us permeten acabar totes les tasques estacionals de manera eficient, mantenint els costos de combustible i manteniment baixos.
Si voleu més informació sobre la mida del tractor a la superfície agrícola, podeu revisar les directrius de Farm Progress o unir-vos a les discussions Reddit's r/farming.
Granges Mitjanes
Potència vs. Cost
Les granges de mida mitjana requereixen un equilibri acurat entre la potència i la inversió. Sovint gestioneu camps més grans, instruments més pesats i jornades laborals més llargues. En aquest escenari, un tractor de 70HP destaca com el millor ajust. La potència addicional us permet tirar arades més amples, operar sembradores més grans i transportar càrregues més pesades, tot mantenint l'eficiència.
Vols maximitzar la productivitat sense gastar en excés. El model 70HP us ofereix la flexibilitat per gestionar tasques rutinàries i exigents. Podeu connectar arades de tres fons, segadores més grans o mescladors d'alimentació, la qual cosa redueix la vostra jornada laboral total. La diferència de costos entre els models 60HP i 70HP segueix sent mínima, de manera que obteniu més capacitat per a un augment modest de la inversió.
Exemple de cas:
En una granja de blat i blat de moro de 40 acres, actualitzeu a un tractor de 70HP. Acabeu el conreu i la plantació 25% més ràpid en comparació amb el vostre model anterior de 60HP, alliberant temps per a la gestió de cultius i el manteniment d'equips.
Podeu trobar més dades sobre la mida del tractor per a granges mitjanes als fòrums TractorData i AgTalk.
Grans Granges
Limitacions
Les grans granges presenten reptes únics. Gestioneu superfícies extenses, instruments pesats i càrregues de treball elevades. Tot i que un tractor de 70 CV ofereix un rendiment sòlid per a moltes tasques, és possible que trobeu que arriba als seus límits amb instruments molt grans o un ús pesat continu. Per a llaurada profunda, plantació de diverses fileres o recol·lecció a gran escala, és possible que hàgiu de considerar tractors amb cavalls de potència encara més alts.
Tanmateix, encara podeu utilitzar models 60HP i 70HP per a funcions de suport, com ara sega, transport lleuger o conreu secundari. Molts grans operadors agrícolas mantenen aquests tractors a la seva flota per a la flexibilitat i la còpia de seguretat durant les temporades punta.
| Mida de granja | Tractor recomanat HP | Casos d'ús primari |
|---|---|---|
| Petit (<20 ac) | 25760 CV | Totes les tasques principals |
| Mitjà (20760) | 60.990 CV | Treball de camp principal, instruments pesats |
| Gran (>60 ac) | 90+ CV | Tensió primària, gran plantació |
Consell:
Utilitzeu el vostre tractor de 70HP per a tasques com la sega, la propagació de fertilitzants o el transport de materials, alhora que reserveu màquines de major potència per als llocs de treball més exigents.
Per obtenir més orientació sobre la selecció de maquinària per a grans granges, visiteu Farm Progress o connecteu-vos amb altres productors a gran escala Reddit's r/Tractor.
Cultiu vs. Ramaderia
Recomanacions de tasques
Quan trieu entre els models 60HP i 70HP, heu de tenir en compte l'enfocament principal de la vostra granja de producció de conreus automàtics o gestió del bestiar. Cada tipus d'operació fa demandes úniques al vostre equip. Entendre aquestes diferències us ajuda a seleccionar el tractor adequat per a les vostres tasques diàries.
Per a Granges de Cultius:
Sovint necessiteu una potència constant per al treball de camp, com ara llaurar, llaurar, plantar i collir. El tractor de 60 CV gestiona parcel·les petites i mitjanes amb facilitat. Podeu connectar arades de dos fons, sembradores moderades i llauradores rotatives. Aquesta configuració funciona bé per als productors d'hortalisses, els petits productors de cereals i les granges de cultius especialitzades. Si gestioneu camps més grans o voleu tirar instruments més amples, el model 70HP us ofereix la potència addicional per acabar els treballs més ràpidament. Podeu operar arades de tres fons, trepants més grans i polvoritzadors més pesats. Aquest avantatge es fa evident durant les estacions punta de plantació i collita quan el temps és crític.
Estudi de cas:
En una granja de blat de 30 acres, utilitzeu un tractor de 60HP per al conreu i la sembra de molla. La màquina completa el treball de manera eficient. Quan us expandiu a 55 acres, actualitzeu a un model de 70HP. L'augment de la potència us permet tirar un trepant de llavors més ample, reduint el temps de plantació en 25%.
Per a les operacions ramaderes:
Les granges ramaderes requereixen versatilitat. Moueu pinsos, manipuleu fems, transporteu fenc i manteniu pastures. El tractor de 60 CV sobresurt en espais reduïts, com ara corral i parcs d'alimentació. Podeu utilitzar-lo per a tasques diàries com netejar bolígrafs, moure petites bales quadrades i fer funcionar mescladors d'alimentació. Per a ramats més grans o operacions més intensives, el model 70HP ofereix una major capacitat d'elevació i admet accessoris més pesats. Podeu manejar bales rodones grans, operar escampadors de fems més grans i gestionar els lliuraments d'alimentació a granel amb menys esforç.
| Tasca | Model 60HP | Model 70HP |
|---|---|---|
| Llaurada (2 fons) | ✔️ | ✔️ |
| Llaurada (3 fons) | ❌ | ✔️ |
| Sembra (fregada mitjana) | ✔️ | ✔️ |
| sembra (gran trepant) | ❌ | ✔️ |
| Movent petites bales quadrades | ✔️ | ✔️ |
| Aixecament de grans bales rodones | ❌ | ✔️ |
| Mescladors d'alimentació operatius | ✔️ | ✔️ |
| Executant un gran escampador de fems | ❌ | ✔️ |
📝 Consell:
Combina la potència del teu tractor amb la teva tasca habitual més pesada. Per a granges d'ús mixt, el model 70HP ofereix flexibilitat tant per al treball de cultius com de bestiar.
Consideracions addicionals:
També hauríeu de pensar en els tipus d'instruments que teniu previst utilitzar. El tractor 70HP admet una gamma més àmplia d'accessoris, la qual cosa augmenta l'adaptabilitat de la vostra granja. Si teniu previst ampliar la vostra operació o diversificar les vostres activitats, invertir en cavalls de potència més alts us pot estalviar costos d'actualització futurs.
Per a comparacions i experiències d'usuari més detallades, visiteu Farm Progress o uniu-vos a les discussions Reddit's r/farming.
Experiències d'usuari
Retroalimentació del tractor de 60HP
Positius
Trobareu que molts petits propietaris de granges lloen el Model 60HP per la seva versatilitat i facilitat d'ús. Els operadors sovint esmenten que la mida compacta us permet maniobrar en espais reduïts, com ara horts o petites parcel·les vegetals. L'eficiència del combustible destaca, especialment durant llargs dies de conreu lleuger o sega. Un agricultor de Jiangsu va informar que podria completar tot el treball de camp de primavera a la seva parcel·la de 12 acres amb només un dipòsit de combustible. El disseny de la cabina ergonòmica rep comentaris positius per reduir la fatiga durant els torns prolongats. Molts usuaris també aprecien el manteniment senzill, assenyalant que les tasques de servei rutinàries rarament requereixen ajuda professional.
“↔0HP 60HP per a tot, des de llaurar fins a transportar productes. És fiable i fàcil de solucionar si alguna cosa va malament.”
¡per al cultivador vegetal, Shandong
Queixes
Alguns usuaris expressen la seva preocupació sobre les limitacions del model 60HP amb instruments més pesats. Si intenteu tirar una arada de tres fons o operar un mesclador d'alimentació gran, podeu notar les lluites del motor. Alguns agricultors esmenten que treballar en condicions humides o muntanyoses pot empènyer el tractor als seus límits. Tot i que la majoria de les reparacions són senzilles, l'obtenció de peces hidràuliques específiques de vegades requereix temps addicional a zones remotes.
Retroalimentació del tractor de 70HP
Positius
Els operadors de granja de mida mitjana sovint destaquen la potència i l'adaptabilitat del tractor de 70HP. Podeu connectar instruments més amples, com ara arades de tres fons o trepants de llavors més grans, i acabar el treball de camp més ràpid. L'augment de la capacitat de remolc resulta valuós durant la collita, especialment quan es mou remolcs de gra pesat. Un usuari de Henan va compartir que l'actualització al model 70HP va reduir el seu temps de conreu en 251 TP11T en una granja de blat de 40 acres. El sistema hidràulic avançat i les múltiples opcions de velocitat PTO us permeten gestionar una gamma més àmplia d'accessoris. Molts usuaris també assenyalen que el sistema de monitorització intel·ligent ajuda a prevenir el temps d'ina alert a les necessitats de manteniment abans d'hora.
| Característica | Classificació d'usuari 60HP | Classificació d'usuari 70HP |
|---|---|---|
| Maniobrabilitat | 4.7/5 | 4.2/5 |
| Potència per a instruments | 4.1/5 | 4.8/5 |
| Eficiència del Combustible | 4.6/5 | 4.3/5 |
| Manteniment Facilitat | 4.5/5 | 4.4/5 |
Queixes
Alguns usuaris esmenten que el model 70HP consumeix més combustible durant el treball pesat. Si opereu principalment en parcel·les petites, és possible que trobeu la mida més gran menys convenient en espais reduïts. Alguns agricultors informen que la corba d'aprenentatge inicial per a funcions avançades, com ara el sistema de monitorització intel·ligent, requereix temps addicional.
Assessorament Pràctic
Hauríeu de fer coincidir la vostra elecció de tractor amb les vostres tasques més freqüents i pesades. Si gestioneu una petita granja amb cultius diversos, el model 60HP ofereix un valor i una senzillesa excel·lents. Per a granges mitjanes o operacions amb instruments més pesats, el Model 70HP ofereix la potència i l'eficiència que necessiteu. Considereu sempre els vostres plans d'expansió futurs abans de fer una compra. El manteniment regular i l'emmagatzematge adequat allargen la vida útil d'ambdós models. Per a més històries d'usuaris i discussions tècniques, visiteu els fòrums AgTalk o Reddit's r/Tractor.
🛠️ Consell:
Mantenir un registre de manteniment i programar controls rutinaris. Aquest hàbit evita avaries inesperades i maximitza el valor de revenda del seu tractor.
Heu vist com cada model Tractor s'adapta a diferents mides i tasques de granja. L'opció 60HP funciona millor per a petites granges i càrregues de treball més lleugeres. El model 70HP us ofereix més potència per a granges mitjanes i instruments més pesats. Reviseu les vostres tasques diàries i plans futurs abans de decidir. Per obtenir els millors resultats, consulteu amb un distribuïdor local o proveu els dos models a la vostra terra. Podeu trobar més consells d'experts sobre TractorData o unir-vos a debats Reddit's r/farming.
FAQ
Quina mida més beneficia la granja d'un tractor de 60HP?
Obteniu els millors resultats d'un tractor de 60HP en petites granges de menys de 20 acres. Aquesta mida gestiona tasques diàries com ara llaurar, segar i transportar la llum de manera eficient. Per obtenir més orientació, comproveu TractorData.
Quan heu de triar un tractor de 70HP per sobre d'un 60HP?
Heu de seleccionar un tractor de 70HP si gestioneu granges mitjanes (2060 acres) o utilitzeu instruments més pesats. La potència addicional us permet acabar de llaurar, sembrar i transportar més ràpidament, especialment durant les estacions punta.
Com es comparen els costos del combustible entre els tractors de 60HP i 70HP?
Un tractor de 60 CV utilitza menys combustible per hora per a treballs lleugers. Un tractor de 70 CV completa tasques pesades més ràpidament, cosa que pot compensar l'ús de combustible cada hora més alt. Vegeu la taula següent:
| Model | Avg. Ús de combustible (L/hr) | Eficiència de la tasca (ha/hr) |
|---|---|---|
| 60HP | 4.5–5.0 | 0.8–1.0 |
| 70HP | 5.5–6.2 | 1.1–1.3 |
Pots utilitzar els mateixos instruments en ambdós tractors?
La majoria dels instruments estàndard s'ajusten tant als tractors de 60HP com de 70HP. Hauríeu de comprovar els requisits de potència de l'implementació. El model 70HP admet arades més amples, sembradores més grans i accessoris més pesats, donant-vos més flexibilitat.
Quines tasques de manteniment s’han de realitzar regularment?
Hauríeu de canviar l'oli i els filtres cada 250 hores, comprovar el fluid hidràulic cada 500 hores i inspeccionar els pneumàtics anualment. Mantenir un registre de manteniment us ajuda a prevenir avaries. Per obtenir més consells, visiteu els fòrums AgTalk.
Com afecta el pes del tractor a la compactació del sòl?
Els tractors més pesats poden augmentar la compactació del sòl, cosa que pot reduir els rendiments dels cultius. Podeu minimitzar la compactació ajustant la pressió dels pneumàtics i utilitzant pneumàtics més amples. Sempre coincidiu amb el pes del tractor amb les vostres condicions de camp.
Quin suport de garantia rebeu amb aquests tractors?
Rebeu una garantia de dos anys en ambdós models. Si una peça falla, el fabricant envia un reemplaçament en 24 hores. Aquest suport redueix el temps d'inactivitat durant les temporades ocupades.
On pots trobar més informació i consells d’usuari?
Podeu llegir comentaris del món real i unir-vos a debats Reddit's r/farming i Farm Progress. Aquestes plataformes ofereixen consells pràctics d'operadors experimentats.



