Dobrodošli na Shandong Qilu Industrial Co., Ltd

Traktor Izbira Kitajska 60HP Factory vs 70HP za kmetije
Primerjava QL-60HP in QL-70HP Traktorji
Raziščite ključne razlike med traktorji 60HP in 70HP.
| Značilnosti | QL-60HP Traktor | QL-70HP Traktor |
|---|---|---|
| Konjska moč | 60 konjskih moči za lahka opravila. | 70 konjskih moči za težja opravila. |
| Teža | Tehta 1828 kg za stabilnost. | Tehta 1800 kg, nekoliko lažji. |
| Hidravlična učinkovitost | 30% povečanje učinkovitosti. | 30% povečanje učinkovitosti. |
| Pogonski sistem | Robusten 4×4 pogon za vleko. | Robusten 4×4 pogon za vleko. |
| Možnosti hitrosti priključne gredi | Standardne možnosti hitrosti priključne gredi. | Možnosti 540/720rpm ali 540/1000rpm. |
| Oblikovanje kabine | Ergonomska zasnova zmanjšuje utrujenost. | Ergonomska zasnova zmanjšuje utrujenost. |
| Učinkovitost goriva | Manjša poraba goriva za lažja dela. | Večja poraba goriva, vendar hitrejše delo. |
| Cenovni razpon | Stroški med $7.000-$10.000. | Stroški med $7.000-$10.000. |
| Vzdrževanje | Preprosto vzdrževanje, nizki stroški. | Preprosto vzdrževanje, nizki stroški. |
| Vsestranskost | Idealno za majhne kmetije. | Boljše za srednje kmetije. |
Za večino kmetij boste ugotovili, da model 70HP prinaša jasno prednost, ko potrebujete dodatno moč za večje pripomočke ali zahtevnejše naloge, medtem ko različica 60HP učinkovito izpolnjuje potrebe manjših operacij.Vaša izbira je odvisna od več ključni dejavniki to oblikuje vaše dolgoročno zadovoljstvo in produktivnost.
| Faktor | Zakaj je to pomembno za vašo izbiro traktorja |
|---|---|
| Moč | Zagotavlja, da lahko obvladate težje pripomočke in naloge |
| Stroški | Vpliva na vašo naložbo in tekoče stroške |
| Zanesljivost | Zmanjša čas izpadov in skrbi za popravilo |
| Velikost kmetije | Ujema moč traktorja z vašim kopnim |
| Zahteve za naloge | Poravna funkcije z vašimi dnevnimi operacijami |
Ocenite vsak dejavnik, da bo pravi traktor ustrezal vašim posebnim potrebam.
Key Takeaways
- Izberite traktor 70HP za večje kmetije ali težja opravila Zagotavlja večjo moč za zahtevne pripomočke.
- Izberite traktor 60HP za majhne kmetije Učinkovito opravlja lahka do zmerna opravila brez prekomerne porabe.
- Upoštevajte velikost in delovno obremenitev kmetije. Povežite konjske moči traktorja z vsakodnevnimi operacijami za optimalno delovanje.
- Ocenite stroške lastništva. Pri izbiri traktorja upoštevajte nabavno ceno, izkoristek goriva in vzdrževanje.
- Za boljši oprijem uporabite pogonski sistem 4×4. Ta funkcija poveča stabilnost na neravnem ali mokrem terenu.
- Redno vzdrževanje podaljša življenjsko dobo traktorja Načrtujte menjavo olja in preverite hidravlično tekočino, da preprečite okvare.
- Raziščite možnosti prilagajanja. Prilagodite svoj traktor posebnim kmetijskim potrebam, bodisi za pridelke ali živino.
- Spremljajte porabo goriva in učinkovitost nalog Traktor s 70 KM lahko porabi več goriva, vendar lahko hitreje opravi naloge, kar prihrani čas.
Moč traktorja in specifikacije
Izhod motorja
Primerjava konjskih moči
Ko primerjate traktorje QL-60HP in QL-70HP, vidite jasno razliko v moči motorja QL-60HP zagotavlja 60 konjskih moči, kar ustreza večini dnevnih nalog na kmetiji, kot so oranje, obdelava in vleka svetlobe QL-70HP se poveča s 70 konjskimi močmi, kar vam daje več vlečne moči za večje priključke in težje obremenitve Ta dodatna moč postane bistvena, če upravljate srednje velike parcele ali morate upravljati opremo, kot so globoki plugi ali velike sejalnice.
Primer primera:
Na 40-acre pšenice kmetiji v Shandong, lastnik nadgradili iz 60HP na 70HP traktorja Povečana konjska moč mu je omogočila, da vleče širše disk brano, skrajšanje časa obdelave tal za 20%. Ta sprememba je izboljšala njegovo učinkovitost med zasedeno sezono sajenja.
Učinkovitost motorja
Tako QL-60HP kot QL-70HP traktorji imajo visoko učinkovite, energetsko varčne motorje.Ti motorji izpolnjujejo Emisijski standardi Euro III, kar pomeni, da delujete z manjšim vplivom na okolje in upoštevate mednarodne predpise Primerjavo emisij si lahko ogledate spodaj:
| Traktor HP | Emisijski standard |
|---|---|
| 60 KM | Euro III |
| 70 KM | Euro III |
Izkoristite prihranke goriva in zmanjšane emisije, kar je še posebej pomembno, če traktor vozite dolge ure v konicah sezone.Inteligentni nadzorni sistem na obeh modelih vam pomaga spremljati delovanje motorja v realnem času, tako da lahko prilagodite svoje delovanje za največjo učinkovitost.
Velikost in teža
Dimenzije
Fizična velikost in teža vašega traktorja vplivata na to, kako dobro se prilega vaši postavitvi kmetije in vrsti zemlje, s katero delate. Tukaj je hitra primerjava tipičnih specifikacij za traktorje s 60 KM:
| Specifikacija | 60HP Traktor |
|---|---|
| Teža | 1828 kg |
| Tehnični podatki o pnevmatikah | Spredaj: 6,5-16; Zadaj: 11,2-24 |
| Medosna razdalja | 1965 mm |
| Alt. Teža | 1670 kg (sončnik), 1900 kg (kabina) |
Model QL-70HP tehta približno 1800 kg, s podobnimi dimenzijami, vendar ponuja več možnosti pnevmatik za različne terene. Pri izbiri med temi modeli morate upoštevati svoj prostor za shranjevanje in transportne potrebe.
Manevriranje
Teža in velikost vplivata na to, kako enostavno manevrirate s traktorjem, zlasti na tesnih poljih ali okoli ovir.Težji traktorji lahko bolj stisnejo zemljo, kar lahko sčasoma vpliva na pridelek. Naslednja tabela povzema vpliv teže:
| Vrsta dokaza | Opis |
|---|---|
| Kompakcija tal | Povečana teža lahko povzroči večje zbijanje tal, kar vpliva na zdravje tal. |
| Manevriranje | Težji traktorji so lahko manj okretni in porabijo več goriva. |
Kompaktnost tal lahko zmanjšate s prilagajanjem tlaka v pnevmatikah in širjenjem obremenitve Pravilna porazdelitev teže in upravljanje pnevmatik vam pomagata ohranjati manevriranje, tudi s težjim strojem.
Pogon in hidravlika
Sistem 4×4
Tako vlačilca QL-60HP kot QL-70HP sta opremljena z robustnim pogonskim sistemom 4×4. Ta funkcija porazdeli moč na vsa štiri kolesa, kar vam omogoča izboljšan oprijem na mokrem, blatnem ali neravnem terenu.Prednosti sistema 4×4 vključujejo
| Koristi | Opis |
|---|---|
| Izboljšan oprijem | Moč na vsa kolesa izboljša oprijem na spolzkih ali hribovitih površinah. |
| Boljša stabilnost | Porazdelitev teže preprečuje prevrnitev, kar zagotavlja varnost na pobočjih in grobih tleh. |
Če delate na riževih poljih, hribovitih regijah ali po močnem dežju, boste opazili razliko v stabilnosti in nadzoru.
Hidravlične Lastnosti
Napredni hidravlični sistem na obeh modelih poveča učinkovitost dela do 30%. Lahko dvignete, spustite in upravljate široko paleto orodij z natančnostjo.Dvojno delovanje sklopke in shuttle prestavljanje naredi prestavljanje gladko, kar zmanjšuje utrujenost operaterja.Inteligentni nadzorni sistem vas obvešča o hidravlični zmogljivosti, tako da lahko obravnavate težave, preden vplivajo na vaše delo.
Nasvet:
Za kmetije, ki preklapljajo med oranjem, setvijo in transportom, vam hidravlična vsestranskost teh traktorjev prihrani čas in trud.
Če želite raziskati več o specifikacijah traktorjev in najboljših praksah, lahko obiščete TractorData ali se pridružite razpravam na forumih AgTalk.
Zmogljivost traktorja pri kmetijskih nalogah
Oranje in obdelava tal
Globina in hitrost
Potrebujete traktor, ki lahko učinkovito lomi tla in vzdržuje dosledno globino. QL-60HP z lahkoto obvladuje lahko do zmerno oranje, zaradi česar je idealen za majhne do srednje velike parcele.Pričakujete lahko enakomerno zmogljivost s plugom z dvema dnoma, ki doseže delovne globine do 20 cm.QL-70HP ponuja več konjskih moči, kar vam omogoča, da vlečete širše pripomočke in dosežete večjo globino obdelave tal in hitrost.Na srednje velikih poljih lahko pritrdite plug s tremi dnom in ohranite hitrejši tempo, s čimer skrajšate skupni delovni čas.
| Model | Največja širina pluga | Tipična globina | Povprečna hitrost (km/h) | Primernost velikosti polja |
|---|---|---|---|---|
| QL-60HP | 2-spodaj | 15-20 cm | 4.5–5.5 | Majhno/srednje |
| QL-70HP | 3-spodaj | 18-22 cm | 5.5–6.5 | Srednje/veliko |
Študija primera:
Na 25-acre zelenjavni kmetiji uporabljate QL-60HP za spomladansko obdelavo tal.Traktor opravi delo v 12 urah.Ko preklopite na QL-70HP, končate v samo 9 urah zaradi sposobnosti vlečenja širšega pluga in ohranjanja večje hitrosti.
Ravnanje s terenom
Pogoji na terenu se pogosto spreminjajo s sezono.Pogonski sistem 4×4 pri obeh modelih vam omogoča oprijem na mokrih, neenakomernih ali nagnjenih tleh.QL-70HP s svojo večjo močjo učinkoviteje upravlja težja tla in blage naklone.Če kmetovate v hribovitih predelih ali po močnem dežju, boste opazili, da QL-70HP ohranja hitrost in stabilnost tam, kjer bi lahko imeli težave traktorji z manjšo močjo.
Nasvet:
Prilagodite tlak v pnevmatikah in izberite pravo vrsto pnevmatike za svojo zemljo, da povečate oprijem in zmanjšate zbijanje.
Vleka in transport
Nosilnost
Pogosto morate po svoji posesti premikati požete pridelke, gnojilo ali opremo QL-60HP podpira zmerne obremenitve, zaradi česar je primeren za vsakodnevne transportne naloge na majhnih kmetijah QL-70HP poveča vašo vlečno zmogljivost, kar vam omogoča vleko večjih prikolic ali težjih pripomočkov brez obremenitev.
| Model | Največja teža prikolice (kg) | Tipična obremenitev (kg) | Primernost |
|---|---|---|---|
| QL-60HP | 2,000 | 1,200–1,500 | Male/srednje kmetije |
| QL-70HP | 2,800 | 1,800–2,200 | Srednje/velike kmetije |
Študija primera:
Na 50-acre žitni kmetiji uporabljate QL-70HP za vleko polnozrnatih prikolic s polja v skladišče Višja vlečna zmogljivost zmanjša število potovanj, kar vam prihrani gorivo in čas med žetvijo.
Uporaba goriva
Učinkovitost goriva vpliva na vaše obratovalne stroške Oba modela imata energetsko varčne motorje, vendar QL-60HP pri lahkih obremenitvah porabi manj goriva na uro QL-70HP pri delu s polno zmogljivostjo porabi več goriva, vendar naloge opravite hitreje, kar lahko izravna večjo urno porabo.
| Model | Povprečna poraba goriva (L/uro) | Učinkovitost naloge (ha/h) | Opombe |
|---|---|---|---|
| QL-60HP | 4.5–5.0 | 0.8–1.0 | Najboljše za manjše obremenitve |
| QL-70HP | 5.5–6.2 | 1.1–1.3 | Večji izhod, hitrejši zaključek |
Opomba:
Pri obsežnem vlečenju učinkovitost QL-70HP v prihranjenem času pogosto odtehta dodatne stroške goriva.
Sajenje in sejanje
Natančnost
Natančno sajenje zagotavlja enakomeren nastanek pridelka Oba traktorja ponujata hidravlične sisteme, ki vam omogočajo nadzor globine in razmika sejanja QL-60HP dobro deluje z dvorednimi sejalniki, ki zagotavljajo zanesljive rezultate za majhne do srednje velike parcele QL-70HP podpira večje sejalnike in težje sejalnice, kar vam daje večjo prilagodljivost za večja polja.
Za natančno sajenje uporabite inteligentni nadzorni sistem za sledenje učinkovitosti izvajanja in prilagajanje v realnem času.

Primernost pridelka
Želite uskladiti moč vašega traktorja z velikostjo pridelka in polja. Za pridelke z visokim donosom, kot sta pšenica ali koruza, industrijske smernice priporočajo večjo moč konj za obsežne operacije. Vendar pa lahko za majhne do srednje velike kmetije tako QL-60HP kot QL-70HP upravljata z dvorednimi sadilniki za koruzo in pšenico, odvisno od vaše zemlje in pogojev na polju.
- Za majhne do srednje velike kmetije so traktorji z močjo med 25 in 60 konjskimi močmi primeren za uporabo dvorednega sejalnika koruze.
- Za večja polja ali težja tla traktor s 70 konjskimi močmi zagotavlja boljše zmogljivosti in učinkovitost.
- Smernice univerze predlagajo najmanj 100 konjskih moči za 6-metrski plug v pridelavi poljščin z visokim donosom, vendar za večino malih in srednjih kmetij QL-60HP in QL-70HP izpolnjujeta dnevne potrebe po sajenju.
Študija primera:
Na 30-acre koruzni kmetiji uporabljate QL-60HP z dvorednim sadilnikom Dosežete dosledno postavitev semen in dober vznik Na 60-acre pšeničnem polju vam QL-70HP omogoča, da upravljate večji vrtalnik, ki pokriva več tal v krajšem času.
Za več vpogledov v zmogljivost traktorjev pri sajenju in obdelavi tal lahko raziščete Farm Progress ali se pridružite razpravam o Reddit's r/kmetovanje za uporabniške izkušnje iz resničnega sveta.
Druge kmetijske uporabe
Kosati
Pogosto morate vzdrževati pašnike, čistiti plevel ali upravljati pokrovne posevke.Taka modela 60HP in 70HP učinkovito opravljata naloge košnje, vendar boste opazili nekatere razlike v zmogljivosti in primernosti glede na velikost in delovno obremenitev kmetije.Na majhnih kmetijah traktor 60HP zagotavlja dovolj moči za upravljanje rotacijskih kosilnic ali končnih kosilnic za redno vzdrževanje pašnikov.Pri rezanju trave ali plevela do zmerne gostote lahko pričakujete nemoteno delovanje in zanesljive rezultate.
Če upravljate s srednjo ali večjo lastnostjo, vam model 70HP daje prednost.Dodatna konjska moč vam omogoča, da pritrdite širše ali težje kosilnice, kar pomeni, da v krajšem času pokrijete več tal. Ta prednost postane jasna v konicah rastnih sezon, ko hitra ponovna rast zahteva pogosto košnjo.Traktor 70HP z večjo lahkoto obvladuje tudi gostejšo vegetacijo in neraven teren, kar zmanjšuje tveganje zastoja ali upočasnitve.
Nasvet:
Za najboljše rezultate košnje uskladite širino kosilnice s konjsko močjo vašega traktorja Model s 60 KM se dobro ujema z vrtljivo kosilnico velikosti 1,5 krat 1,8 metra, medtem ko lahko model s 70 KM podpira do 2,1 metra veliko kosilnico za hitrejšo pokritost.
| Model traktorja | Priporočena Širina kosilnice | Najboljši primer za uporabo | Učinkovitost (ha/uro) |
|---|---|---|---|
| 60 KM | 1,5 proti 1,8 m | Mali/srednji pašniki | 0.8–1.0 |
| 70 KM | 1,8 krat 2,1 m | Srednji/veliki pašniki | 1.1–1.3 |
Več smernic za opremo za košnjo najdete na Farm Progress ali pa se pridružite razpravam na forumih AgTalk.
Živinorejsko delo
Živinorejske operacije zahtevajo vsestranskost in zanesljivost vaše opreme.Tako traktorji 60HP kot 70HP se odlikujejo pri vsakodnevnih opravilih, povezanih z živino, vendar mora vaša izbira odražati velikost črede in delovno obremenitev.Na majhnih kmetijah z mešano rabo model 60HP enostavno upravlja opravila, kot so premikanje bal sena, čiščenje boksov in prevoz krme. Zaradi kompaktne velikosti in manevriranja je idealen za delo v tesnih hlevih ali okoli ograjenih prostorov za živino.
Za večje črede ali intenzivnejše operacije traktor 70HP ponuja povečano dvižno zmogljivost in učinkovitost.Lahko obvladate težje okrogle bale, upravljate večje mešalnike krme in premikate večje obremenitve z manjšo obremenitvijo stroja. Model 70HP podpira tudi priključke, kot so ovijalniki za bale in trosilniki gnoja, kar poenostavi vaš potek dela v napornih sezonah.
Tukaj je nekaj skupnih nalog, ki jih oba modela podpirata poleg oranja in sajenja:
- Zatiranje plevela in gnojenje v rastni sezoni
- Žetev s pripomočki, kot so kombajni in balirke
- Prevoz sena, pridelkov in gnojil na kmetiji
Študija primera:
Na govedorejski farmi s 35 glavami uporabljate traktor s 60 KM za premikanje majhnih kvadratnih bal in čiščenje pisal.Ko se razširite na 80 glav, vam model s 70 KM omogoča dvigovanje velikih okroglih bal in upravljanje večjega trosilnika gnoja, kar vam prihrani dve uri na teden med hranjenjem in čiščenjem.
| Naloga | Primernost modela 60HP | 70HP Model Ustreznost |
|---|---|---|
| Premikanje majhnih kvadratnih bale | Odlično | Odlično |
| Dvigovanje velikih okroglih bale | Omejeno | Odlično |
| Delovanje Feed Mixers | Dobro | Odlično |
| Čiščenje Ograde za živino | Odlično | Odlično |
| Prevoz sena/gnojila | Dobro | Odlično |
Več o združljivosti opreme za živino lahko raziščete pri Progressive Cattle ali se povežete z drugimi živinorejci na Redditov r/traktor.
🐄 Opomba:
Obe velikosti traktorjev sta vsestranski in zelo primerni za kmetije z mešano rabo.Za najboljšo dolgoročno vrednost izberite model, ki ustreza vaši trenutni in prihodnji delovni obremenitvi.
Stroški in vrednost
Nakupna cena
60HP Cenovni razpon
Ko upoštevate začetno naložbo, je 60HP traktor ponuja stroškovno učinkovito vstopno točko za male in srednje kmetije.Večina kitajskih tovarn ceni te modele med US$7.000,00 in US$10.000,00. Ta razpon vam omogoča dostop do zanesljivih strojev, ne da bi obremenjevali svoj proračun.Mnogi kmetje izberejo model 60 KM, ko začnejo ali razširijo svojo floto za lažje naloge.
70HP Cenovni razpon
Če vaše delovanje zahteva več moči, 70HP traktor običajno spada v podoben cenovni razpon US$7.000,00 do US$10.000,00. Dodatna konjska moč vam omogoča večjo prilagodljivost za težje pripomočke in večja polja, hkrati pa ohranja vaše vnaprejšnje stroške obvladljive. Trenutne tržne cene lahko primerjate na platformah, kot je TractorData oz Izdelano na Kitajskem.
| Model | Cenovni razpon (USD) |
|---|---|
| 60 KM | $7.000 $10.000 |
| 70 KM | $7.000 $10.000 |
Primer primera:
Pridelovalec zelenjave v Henanu je kupil traktor 60 KM za $8,200, ki ga je uporabljal za obdelavo tal in transport.Po širitvi na 60 hektarjev je investiral v model 70 KM pri $9,500, kar je izboljšalo njegovo učinkovitost med največjo žetvijo.
Operativni stroški
Učinkovitost goriva
Stroški goriva se lahko hitro seštevajo, zlasti v zasedenih sezonah.Želite traktor, ki ustreza vaši delovni obremenitvi.Če uporabljate stroj s 100 KM za delo, ki potrebuje samo 60 KM, lahko zgorite 20 30% več goriva kot s pravilno usklajenim traktorjem 70HP. Stroji s premajhnim pogonom obremenjujejo motorje in upočasnjujejo vaše delo, tisti s premočnim pa zapravljajo gorivo in denar. Usklajevanje velikosti vašega traktorja z vašimi dnevnimi opravili ohranja vaše račune za gorivo pod nadzorom.
- traktorji 60HP se odlikujejo pri lahkem do zmernem delu, pri čemer porabijo manj goriva na uro.
- traktorji s 70 KM hitreje opravijo težka dela, kar lahko izravna nekoliko večjo urno porabo goriva.
Vzdrževanje
Tako traktorji 60HP kot 70HP iz vodilnih kitajskih tovarn imajo preproste zasnove in trpežne komponente.Izkoristite nizke stroške vzdrževanja in enostaven dostop do rezervnih delov.Rutinski servis, kot so menjave olja in menjave filtrov, ostaja cenovno ugoden.Mnogi lastniki poročajo o minimalnih izpadih in hitrih popravilih, kar ohranja vaše delovanje nemoteno.
Nasvet:
Načrtujte redne vzdrževalne preglede, da podaljšate življenjsko dobo vašega traktorja in se izognete nepričakovanim stroškom.
Dolgoročna vrednost
Preprodaja
Želite, da vaša naložba sčasoma ohrani vrednost Tako traktorji s 60 KM kot 70 KM ohranijo močno vrednost pri nadaljnji prodaji, še posebej, ko ste v koraku z vzdrževanjem in jih pravilno shranite Kupci pogosto iščejo dobro vzdrževane modele za sekundarno uporabo, kar vam pomaga povrniti znaten del začetnih stroškov, če se odločite za nadgradnjo.
Možnosti prilagajanja
Kitajski proizvajalci ponujajo široko paleto možnosti prilagajanja tako za traktorje s 60 KM kot 70 KM. Svoj stroj lahko prilagodite svojim edinstvenim potrebam, ne glede na to, ali se osredotočate na pridelavo pridelkov, živinorejo ali specialno kmetovanje.
| Možnost prilagajanja | Opis |
|---|---|
| Zadnji tritočkovni sistem vzmetenja | Izboljša stabilnost in nadzor za različne pripomočke |
| Večfunkcijski večpotni ventili | Razširi združljivost z različnimi prilogami |
| Nakladalniki na sprednji strani | Ročaji dviganje in premikanje materiala |
| Bagri rovokopači | Podpira naloge kopanja in izkopavanja |
| Ploščati plugi, brane, rotacijske freze | Pripravi zemljo za sajenje |
| Razpršilci in stroji za sejanje | Izboljša sajenje in upravljanje pridelkov |
| Orodja za presajanje/žetev riža | Specializirano za gojenje riža |
| Žetveni stroji za krompir, oprema za košnjo | Diverzificira vaše kmetijske dejavnosti |
| Zimske krtače za odstranjevanje snega | Čisti sneg v zimskih mesecih |
| Balirke in sejalnice za seno | Podpira proizvodnjo sena in semen |
Več o prilagajanju traktorja in ohranjanju vrednosti lahko raziščete na Farm Progress ali se pridružite razpravam o Reddit's r/kmetovanje.

Zanesljivost in vzdrževanje
Trajnost
Kakovost gradnje
Pričakuješ svoje oprema, ki zdrži težko terenski pogoji in vsakodnevna uporaba Tako modela 60HP kot 70HP iz Qilu imata robustne okvirje, ojačane osi in visokokakovostne jeklene komponente.Ti traktorji obvladujejo težke priključke in neravni teren, ne da bi pokazali zgodnje znake obrabe.Kmetje na severu Kitajske poročajo, da po treh letih neprekinjene uporabe barva in strukturni deli ostanejo nedotaknjeni, tudi ob pogosti izpostavljenosti blatu in dežju.
Nasvet:
Redno čiščenje in shranjevanje pod pokrovom pomagata ohraniti zaključek traktorja in preprečiti rjo.
Skupna vprašanja
Rutinsko vzdrževanje vam pomaga, da se izognete večini težav, vendar se lahko pri katerem koli stroju pojavijo nekatere težave.Spodnja tabela povzema običajne naloge vzdrževanja in njihovo pogostost, ki temelji na povratnih informacijah uporabnikov in zapisih o storitvah:
| Težava/naloga | Frekvenca | Tipični stroški (USD) | Opombe |
|---|---|---|---|
| Sprememba olja in filtra | Vsakih 250 ur | $30, $50 | Preprečuje obrabo motorja |
| Hidravlični Fluid Check | Vsakih 500 ur | $20, $40 | Zagotavlja nemoteno delovanje |
| Zamenjava pnevmatik | Vsakih 2 do 3 let | $200 dv$350/komplet | Odvisno od terena |
| Električni pregledi | Letno | $10, $20 | Enostavno DIY pregled |
Večina lastnikov poroča o minimalnem času izpadov. Več izkušenj z vzdrževanjem v resničnem svetu lahko najdete na forumih AgTalk in Redditov r/traktor.
Vzdrževanje Enostavnost
Razpoložljivost delov
Želite zmanjšati zamude, ko so potrebna popravila. Na kitajskem podeželju nabava nadomestnih delov za Traktorji 60KM in 70KM je preprosto. Proizvajalci in dobavitelji vzdržujejo a stabilna dobavna veriga za te modele, tako da lahko hitro dostopate do bistvenih komponent.
- Traktorji 60HP in 70HP so široko dostopni, kar kaže močni deli podpirajo.
- Več dobaviteljev navaja te modele, kar zagotavlja, da imate možnosti za nabavo.
- Obstaja zanesljiva dobavna veriga, zaradi česar so nadomestni deli dostopni tudi na oddaljenih območjih.
Popravila
Večino rutinskih popravil lahko opravite sami ali s pomočjo lokalnih mehanikov.Preprosta zasnova obeh modelov omogoča hitre popravke, kot je menjava filtrov ali pasov.Za bolj zapletena vprašanja pooblaščeni servisni centri nudijo strokovno podporo.Mnogi kmetje cenijo jasne priročnike in spletne vire, ki jih vodijo skozi osnovno odpravljanje težav.
Primer primera:
Kmet v Hebeiju je v dveh urah zamenjal hidravlično cev na svojem traktorju s 70 KM z uporabo delov lokalnega izvora, kar je zmanjšalo čas izpadov med žetvijo.
Podpora in garancija
Storitveno omrežje
Imate koristi od Qilu-jeve obsežne servisne mreže Podjetje ponuja a program opreme kmetijskih strojev na enem mestu, s strokovnim osebjem, ki vam je pripravljeno pomagati. Njihov poprodajni sistem zajema popravila, zamenjavo in vračilo za podstandardne izdelke. Globalni agenti in lokalni servisni centri zagotavljajo, da prejmete pravočasno podporo, kjer koli delujete.
- Storitev na enem mestu za vse potrebe kmetijskih strojev
- Strokovno prodajno osebje zagotavlja celovite rešitve
- Garancija popravila, zamenjave in vračila
- Popoln sistem poprodajnih storitev za globalne agente
Garancijski pogoji
Qilu stoji za svojimi izdelki z močnim jamstvenim kritjem.Za traktorje s 60 KM in 70 KM prejmete dveletno garancijo.Če del odpove, podjetje pošlje zamenjavo brezplačno v 24 urah. Ta zaveza zmanjša vaše tveganje in vam daje mir v času zasedenih sezon.
- Dvoletna garancija za oba modela
- Brezplačni rezervni deli, poslani v 24 urah za garancijske zahtevke
Opomba:
Več o garancijskih politikah in uporabniških izkušnjah lahko izveste na Farm Progress in se pridružite razpravam o Reddit's r/kmetovanje.
Primernost za vrste kmetij
Male Kmetije
Best Fit
Upravljate majhno kmetijo, zato potrebujete opremo, ki uravnoteži moč, učinkovitost in stroške. Za večino majhnih kmetij a 60HP traktor zagotavlja idealno kombinacijo vsestranskosti in cenovne dostopnosti Lahko opravljate vsakodnevna opravila, kot so oranje, obdelava, košnja in lahka vleka, ne da bi preveč vlagali v nepotrebne konjske moči.Kompaktna velikost vam omogoča enostavno manevriranje po tesnih parcelah, sadovnjakih ali rastlinjakih.
Kmetje se pogosto sprašujejo, kateri razpon konjskih moči najbolje deluje pri operacijah majhnega obsega. Naslednja tabela povzema tipična priporočila na podlagi povratnih informacij uporabnikov in podatkov o uspešnosti:
| Horsepower Range | Prijave |
|---|---|
| 15 in 20 KM | Majhna zemljišča in vrtovi |
| 21,35 KM | Subkompaktna in nizkocenovna uporabna opravila |
| 36 in 50 KM | Redni komunalni traktorji |
| 51,90 KM | Večji komunalni traktorji, zahtevna dela |
Vidite, da 60HP sedi na zgornjem koncu za majhne kmetije, kar vam daje dodatno zmogljivost za težje pripomočke ali prihodnjo širitev. Mnogi lastniki malih kmetij poročajo, da model 60HP obravnava vse od priprave zelenjavnih postelj do košnje pašnikov in prevoza pridelkov.
Študija primera:
Na 12 hektarjev veliki mešani kmetiji v Jiangsuju uporabljate traktor s 60 KM za spomladansko obdelavo tal, poletno košnjo in jesenski prevoz žetve. Velikost in moč stroja vam omogočata učinkovito dokončanje vseh sezonskih opravil, hkrati pa ohranjata nizke stroške goriva in vzdrževanja.
Če želite več vpogledov v ujemanje velikosti traktorja s površino kmetije, lahko pregledate smernice Farm Progress ali se pridružite razpravam o Reddit's r/kmetovanje.
Srednje kmetije
Moč proti stroškom
Srednje velike kmetije zahtevajo skrbno ravnovesje med konjskimi močmi in naložbami.Pogosto upravljate večja polja, težje pripomočke in daljše delovne dni. V tem scenariju je a 70HP traktor izstopa kot najboljše prileganje.Dodatna moč vam omogoča, da vlečete širše pluge, upravljate z večjimi sejalnicami in vlečete težje tovore, pri tem pa ohranjate učinkovitost.
Želite maksimirati produktivnost brez prekomerne porabe Model 70HP vam daje prilagodljivost za obvladovanje tako rutinskih kot zahtevnih opravil.Pritrdite lahko pluge s tremi dnom, večje kosilnice ali mešalnike krme, kar zmanjša vaš skupni delovni čas. Razlika v stroških med modeli 60HP in 70HP ostaja minimalna, zato pridobite več zmogljivosti za skromno povečanje investicije.
Primer primera:
Na 40-acre pšenice in koruze kmetiji, nadgradite na 70HP traktor Končate obdelavo tal in sajenje 25% hitreje v primerjavi s prejšnjim modelom 60HP, s čimer sprostite čas za upravljanje pridelka in vzdrževanje opreme.
Več podatkov o velikosti traktorjev za srednje velike kmetije najdete na forumih TractorData in AgTalk.
Velike kmetije
Omejitve
Velike kmetije predstavljajo edinstvene izzive.Upravljate obsežne površine, težke pripomočke in velike delovne obremenitve. Medtem ko traktor s 70 KM ponuja solidno zmogljivost za številne naloge, boste morda ugotovili, da doseže svoje meje z zelo velikimi pripomočki ali neprekinjeno močno uporabo. Za globoko oranje, večvrstno sajenje ali obsežno žetev boste morda morali razmisliti o traktorjih s še večjo močjo.
Vendar pa lahko še vedno uporabljate modele 60HP in 70HP za podporne vloge, kot so košnja, lahek transport ali sekundarna obdelava tal. Mnogi veliki upravljavci kmetij hranijo te traktorje v svojem voznem parku za prilagodljivost in rezervo v konicah sezone.
| Velikost kmetije | Priporočeni Traktor HP | Primeri primarne uporabe |
|---|---|---|
| Majhna (<20 ac) | 25 in 60 KM | Vse glavne naloge |
| Srednje (20-60) | 60-90 KM | Glavno terensko delo, težki pripomočki |
| Velik (>60 ac) | 90+ KM | Primarna obdelava tal, velika sajenje |
Nasvet:
Uporabite svoj traktor 70 KM za opravila, kot so košnja, trošenje gnojil ali transport materialov, medtem ko rezervirate stroje z večjo močjo za najzahtevnejša dela.
Za več smernic o izbiri strojev za velike kmetije obiščite Farm Progress ali se povežite z drugimi velikimi proizvajalci Redditov r/traktor.
Pridelek proti živini
Priporočila nalog
Ko izbirate med modeloma 60HP in 70HP, morate upoštevati primarni fokus proizvodnje pridelka na kmetiji ali upravljanja živine.Vsaka vrsta operacije postavlja edinstvene zahteve za vašo opremo.Razumevanje teh razlik vam pomaga izbrati pravi traktor za vsakodnevna opravila.
Za poljščine:
Pogosto potrebujete dosledno moč za terensko delo, kot so oranje, obdelava, sajenje in žetev.Traktor 60HP z lahkoto upravlja majhne do srednje parcele.Lahko pritrdite pluge z dvema dnoma, zmerne sejalnice in rotacijske obdelovalce.Ta nastavitev dobro deluje za pridelovalce zelenjave, male proizvajalce žita in kmetije s posebnimi pridelki.Če upravljate večja polja ali želite potegniti širše pripomočke, vam model 70HP daje dodatne konjske moči za hitrejše dokončanje del. Lahko upravljate pluge s tremi dni, večje vrtalnike in težje škropilnice. Ta prednost postane jasna med sezonami največje sajenja in žetve, ko je čas kritičen.
Študija primera:
Na 30-acre pšenice kmetiji, uporabljate 60HP traktor za pomladno obdelavo tal in setev Stroj dokonča delo učinkovito Ko se razširite na 55 hektarjev, nadgradite na model 70HP Povečana moč vam omogoča, da potegnite širši sejalnico, zmanjšanje časa sajenja za 25%.
Za živinorejske operacije:
Živinorejske kmetije zahtevajo vsestranskost.Premikate krmo, rokujete z gnojem, prevažate seno in vzdržujete pašnike.Traktor 60HP se odlikuje v tesnih prostorih, kot so hlevi in krmišča.Lahko ga uporabljate za vsakodnevna opravila, kot so čiščenje pisal, premikanje majhnih kvadratnih bal in vodenje mešalnikov krme.Za večje črede ali intenzivnejše operacije model 70HP ponuja večjo dvižno zmogljivost in podpira težje priključke.Lahko rokujete z velikimi okroglimi balami, upravljate z večjimi trosilci gnoja in z manj truda upravljate dostavo krme v razsutem stanju.
| Naloga | Model 60 KM | 70KM Model |
|---|---|---|
| Pluženje (2-spodaj) | ✔️ | ✔️ |
| Pluženje (3-spodaj) | ❌ | ✔️ |
| Sejanje (srednji sveder) | ✔️ | ✔️ |
| Sejanje (velika svedra) | ❌ | ✔️ |
| Premikanje majhnih kvadratnih bal | ✔️ | ✔️ |
| Dvigovanje velikih okroglih bal | ❌ | ✔️ |
| Delovanje mešalnikov krme | ✔️ | ✔️ |
| Delujoč velik trosilnik gnoja | ❌ | ✔️ |
📝 Nasvet:
Povežite konjske moči vašega traktorja z najtežjo redno nalogo. Za kmetije z mešano rabo model 70 KM zagotavlja prilagodljivost tako za delo s pridelki kot za živino.
Dodatni premisleki:
Razmislite tudi o vrstah pripomočkov, ki jih nameravate uporabljati.Traktor 70KM podpira širši nabor priključkov, kar povečuje prilagodljivost vaše kmetije.Če nameravate razširiti svoje delovanje ali diverzificirati svoje dejavnosti, vam lahko vlaganje v višje konjske moči prihrani prihodnje stroške nadgradnje.
Za podrobnejše primerjave in uporabniške izkušnje obiščite Farm Progress ali se pridružite razpravam o Reddit's r/kmetovanje.
Uporabniške izkušnje
60HP Traktor Povratne informacije
Pozitivni
Ugotovili boste, da mnogi lastniki majhnih kmetij hvalijo Model 60HP zaradi vsestranskosti in enostavne uporabe Operaterji pogosto omenjajo, da kompaktna velikost omogoča manevriranje v tesnih prostorih, kot so sadovnjaki ali majhne zelenjavne parcele.Učinkovitost goriva izstopa, zlasti v dolgih dneh lahke obdelave tal ali košnje.En kmet v Jiangsu je poročal, da bi lahko opravil vsa spomladanska terenska dela na svoji 12-akrski parceli s samo enim rezervoarjem goriva.Ergonomska zasnova kabine prejme pozitivne povratne informacije za zmanjšanje utrujenosti med podaljšanimi izmenami. Mnogi uporabniki cenijo tudi preprosto vzdrževanje, pri čemer ugotavljajo, da rutinske servisne naloge redko zahtevajo strokovno pomoč.
“Svoj traktor s 60 KM uporabljam za vse, od oranja do vlečenja pridelkov. Je zanesljiv in enostaven za popravilo, če gre kaj narobe.й”
.I. Pridelovalec zelenjave, Shandong
Pritožbe
Nekateri uporabniki izražajo pomisleke glede omejitev modela 60 KM s težjimi pripomočki Če poskušate vleči plug s tremi dnom ali upravljati velik mešalnik krme, boste morda opazili težave z motorjem.Nekaj kmetov omenja, da lahko delo v mokrih ali hribovitih razmerah potisne traktor do njegovih meja.Medtem ko je večina popravil preprostih, pridobivanje določenih hidravličnih delov včasih zahteva dodaten čas na oddaljenih območjih.
70HP Traktor Povratne informacije
Pozitivni
Srednje veliki upravljavci kmetij pogosto poudarjajo moč in prilagodljivost traktorja 70HP.Pritrdite lahko širše pripomočke, kot so plugi s tremi dnom ali večji sejalniki, in hitreje zaključite terensko delo.Povečana vlečna zmogljivost se izkaže za dragoceno med žetvijo, zlasti pri premikanju težkih žitnih prikolic.En uporabnik v Henanu je povedal, da je nadgradnja na model 70HP zmanjšala njegov čas obdelave tal za 25% na 40-akrski kmetiji pšenice.Napredni hidravlični sistem in več možnosti hitrosti kardanske gredi vam omogočajo, da ravnate s širšim naborom priključkov.Mnogi uporabniki tudi ugotavljajo, da inteligentni nadzorni sistem pomaga preprečiti izpade, saj vas zgodaj opozori na potrebe po vzdrževanju.
| Funkcija | 60HP Ocena Uporabnikov | 70HP Ocena Uporabnikov |
|---|---|---|
| Manevriranje | 4.7/5 | 4.2/5 |
| Moč za pripomočke | 4.1/5 | 4.8/5 |
| Učinkovitost goriva | 4.6/5 | 4.3/5 |
| Vzdrževanje Enostavnost | 4.5/5 | 4.4/5 |
Pritožbe
Nekaj uporabnikov omenja, da model 70HP porabi več goriva med težkim delom.Če delujete predvsem na majhnih parcelah, se vam bo morda večja velikost v tesnih prostorih zdela manj priročna. Nekateri kmetje poročajo, da začetna krivulja učenja za napredne funkcije, kot je inteligentni nadzorni sistem, zahteva dodaten čas.
Praktični nasveti
Svojo izbiro traktorja morate uskladiti z vašimi najpogostejšimi in najtežjimi nalogami. Če upravljate majhno kmetijo z raznolikimi pridelki, model 60 KM ponuja odlično vrednost in preprostost. Za srednje kmetije ali operacije s težjimi pripomočki je 70KM model zagotavlja moč in učinkovitost, ki jo potrebujete Vedno upoštevajte svoje prihodnje načrte širitve, preden opravite nakup Redno vzdrževanje in pravilno shranjevanje podaljšata življenjsko dobo obeh modelov Za več uporabniških zgodb in tehničnih razprav obiščite AgTalk Forums ali Redditov r/traktor.
🛠️ Nasvet:
Vodite dnevnik vzdrževanja in načrtujte rutinske preglede. Ta navada preprečuje nepričakovane okvare in poveča vrednost vašega traktorja pri nadaljnji prodaji.
Videli ste, kako vsak model Traktorja ustreza različnim velikostim in nalogam kmetij.Možnost 60HP najbolje deluje za majhne kmetije in manjše delovne obremenitve.Model 70HP vam daje več moči za srednje kmetije in težje pripomočke.Preglejte svoje dnevne naloge in prihodnje načrte, preden se odločite.Za najboljše rezultate se posvetujte z lokalnim trgovcem ali preizkusite oba modela na svojem zemljišču.Na TractorData lahko najdete več strokovnih nasvetov ali se pridružite razpravam o Reddit's r/kmetovanje.
FAQ
Kakšna velikost kmetije ima največ koristi od traktorja s 60 KM?
Najboljše rezultate dobite od a 60HP traktor na majhnih kmetijah pod 20 hektarji. Ta velikost učinkovito opravlja vsakodnevna opravila, kot so obdelava, košnja in vleka svetlobe. Za več navodil preverite TractorData.
Kdaj izbrati traktor 70KM nad 60KM?
Izbrati morate a 70HP traktor če upravljate srednje kmetije (20 cro 60 arov) ali uporabljate težje pripomočke. Dodatna moč vam omogoča hitrejše oranje, setev in vleko, zlasti v konicah sezone.
Kako se primerjajo stroški goriva med traktorji 60HP in 70HP?
Traktor s 60 KM porabi manj goriva na uro za lažje delo Traktor s 70 KM hitreje opravi težka opravila, kar lahko izravna večjo urno porabo goriva Glej spodnjo tabelo:
| Model | Povprečna poraba goriva (L/uro) | Učinkovitost naloge (ha/h) |
|---|---|---|
| 60 KM | 4.5–5.0 | 0.8–1.0 |
| 70 KM | 5.5–6.2 | 1.1–1.3 |
Ali lahko na obeh traktorjih uporabljate enake priključke?
Večina standardnih priključkov ustreza tako traktorjem s 60 KM kot 70 KM. Preverite zahteve glede konjskih moči priključka. Model s 70 KM podpira širše pluge, večje sejalnice in težje priključke, kar vam omogoča večjo prilagodljivost.
Katere vzdrževalne naloge morate redno opravljati?
Olje in filtre morate menjati vsakih 250 ur, preverjati hidravlično tekočino vsakih 500 ur in letno pregledovati pnevmatike. Vodenje dnevnika vzdrževanja vam pomaga preprečiti okvare. Za več nasvetov obiščite forume AgTalk.
Kako teža traktorja vpliva na zbijanje tal?
Težji traktorji lahko povečajo zbitost tal, kar lahko zmanjša pridelek. Z uravnavanjem tlaka v pnevmatikah in uporabo širših pnevmatik lahko zmanjšate zbitost. Teža traktorja se vedno ujema z vašimi razmerami na terenu.
Kakšno garancijsko podporo prejmete s temi traktorji?
Za oba modela prejmete dveletno garancijo.Če del odpove, proizvajalec pošlje zamenjavo v 24 urah. Ta podpora skrajša čas izpadov v zasedenih sezonah.
Kje lahko najdete več uporabniških izkušenj in nasvetov?
Lahko preberete povratne informacije iz resničnega sveta in se pridružite razpravam o Reddit's r/kmetovanje in Farm Progress. Te platforme ponujajo praktične nasvete izkušenih operaterjev.



